ZSP zaprasza przedsiębiorców na IV Festiwal Zawodów

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego zaprasza przedsiębiorców naszego regionu na IV Festiwal Zawodów.

Dnia 16 listopada 2016 roku odbędzie się już czwarta edycja tego przeglądu, który kierowany jest do właścicieli firm, uczniów ostatnich klas gimnazjum, uczniów ostatnich klas Zasadniczych Szkół Zawodowych, Technikum i Liceum z powiatu grodziskiego oraz jego okolic.

Jest to największa impreza tego typu w Wielkopolsce, a może i w całej Polsce. Spodziewamy się około 60 firm, 10 instytucji, około 700 uczniów trzecich klas gimnazjalnych, około 300 uczniów z ostatnich klas ponadgimnazjalnych. Odwiedzą nas również uczniowie szkół podstawowych i dzieci z przedszkoli.

Wiedząc jak ważne jest ukierunkowanie na możliwości kształcenia tradycyjnie już zapraszamy do nas i tych najmłodszych, aby uczyć ich podstaw przedsiębiorczości przez kontakt z rzemieślnikami, przedstawicielami straży pożarnej, wojska, policji i wami drodzy przedsiębiorcy. Każda z grup młodzieży zanim spotka się z przedsiębiorcami, będzie uczestniczyć w profesjonalnie przygotowanych warsztatach zawodowych (zróżnicowanych pod względem wieku).

IV Festiwal Zawodów stwarza wiele możliwości dla Was, drodzy przedsiębiorcy, daje bezpośredni kontakt firm ze wszystkim odwiedzającymi nas uczniami, można przedstawić oferty pracy. Uzgodnić z uczniami ostatnich klas technikum możliwości i termin odbywania w firmach miesięcznych staży w ramach projektu ,,Czas zawodowców” – projekt Urzędu Marszałkowskiego i Politechniki Poznańskiej (staż opłaca uczniowi Urząd Marszałkowski i Politechnika 1200,00 netto, firma ma stażystę bez kosztów). Uzgodnić z uczniami technikum, możliwości odbywania w firmie miesięcznych obowiązkowych praktyk zawodowych. Przedstawić oferty kształcenia zawodowego (w wybranym przez firmę zawodzie) uczniom wybierającym się do ZSZ w roku szkolnym 2017/18 (kształcenie młodocianych pracowników).

Można zaprezentować charakterystykę firmy i zawodu uczniom ostatnich klas gimnazjalnych w celu zachęcenia ich do wyboru odpowiedniej ścieżki kształcenia zawodowego (ZSZ lub Technikum).

Zgłoszenie udziału firmy w Festiwalu Zawodów – (prosimy wybrać jeden z proponowanych sposobów):

Wypełnić formularz tutaj

Wysłać wiadomości o treści “Zgłoszenie na festiwal Zawodów” na maila [email protected], lub telefonicznie pod numerem ZSP W Grodzisku Wlkp., rozmawiać z panią Magdaleną Ambrozik.

Udział firm jest bezpłatny, każda firma otrzymuje boks z dostępem do energii elektrycznej, ramy czasowe 9.00-14.00, termin: środa listopad 2016.

Wierząc, iż cel przyświecający Festiwalowi Zawodów jest słuszny, a korzyści wiele, gorąco zachęcamy do udziału w imprezie.

ZSP Grodzisk Wlkp.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *