ZSP im E. Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim zmienia nazwę

ZSP im E. Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim zmienia nazwę 1

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim zmienia nazwę. Rada Powiatu Grodziskiego podjęła uchwałę w tej sprawie.

Rada Powiatu Grodziskiego podjęła na sesji w dniu 26 września 2017 r. uchwałę w sprawie zmiany nazwy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim.

Z dniem 1 września 2017 weszła w życie reforma systemu oświaty. Zgodnie z założeniami reformy zostały zlikwidowane gimnazja ( klasy II i III gimnazjów zostały włączone do szkół podstawowych ). Ponieważ w ustroju szkolnym nie funkcjonują już gimnazja zaszła konieczność zmiany nazwy szkoły prowadzonej przez Powiat.
Z wnioskiem o zmianę nazwy szkoły wystąpiła Dyrektor Szkoły, a Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim podjęła uchwałę opiniującą pozytywnie zmianę nazwy szkoły na Zespół Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego.

Uchwała wejdzie w życie po upływie 14 dni od chwili jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego, a obowiązywać będzie od stycznia przyszłego roku. Odroczenie to podyktowane jest koniecznością przygotowania się do zmian.

 

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x