Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki!

SZLACHETNA PACZKA to program, w którym docieramy do osób i rodzin żyjących w trudnej sytuacji materialnej. Nie chodzi tu wyłącznie o „ubóstwo” materialne, lecz także wykluczenie społeczne, brak dostępu do specjalistycznej pomocy, brak odpowiedniej edukacji.

W całej Polsce ruszyła rekrutacja SuperW! W tym roku w całej Polsce poszukujemy tysięcy wolontariuszy, którzy zorganizują mądrą pomoc dla najbardziej potrzebujących rodzin i dzieci. W Grodzisku Wielkopolskim również szukamy chętnych do zaangażowania!

SZLACHETNA PACZKA i AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to dwa ogólnopolskie programy społeczne organizowanych przez Stowarzyszenie WIOSNA, które od 2001 r. pomagają ludziom wydobywać to, co w nich najpiękniejsze. W Grodzisku projekt realizowany jest od 2012 r. Znaczy to, że w tym roku Szlachetna Paczka w naszym rejonie dotrze do osób najbardziej potrzebujących już po raz siódmy!

Kim jest SuperW?

Poprzez spotkania z rodziną wolontariusze określają, jaki rodzaj pomocy będzie dla nich pomocą mądrą, dającą impuls do zmiany.

Następnię łączą potrzebujących z darczyńcami. Aż 79% SuperW Paczki uważa, że udział w programie to najważniejsze wydarzenie w ich życiu.

Bez SuperW nie ma Paczki!

Ilość rodzin objętych wsparciem w ramach programu Szlachetna Paczka zależna jest od ilości zaangażowanych wolontariuszy. Dlatego w Grodzisku Wielkopolskim poszukujemy śmiałków, gotowych nieść mądrą pomoc!

Dlaczego warto?

Angażując się w wolontariat w Paczce pomagasz innym, ale również rozwijasz siebie! Zdobywając cenione na rynku pracy doświadczenie, nabywając kompetencje społeczno-biznesowe oraz umiejętności komunikacyjne stajesz się atrakcyjnym kandydatem dla każdego pracodawcy. Paczka to dobrze zorganizowany, skuteczny wolontariat. W SZLACHETNEJ PACZCE spotkasz osoby o podobnych wartościach, które chcą mieć wpływ na otoczenie. Wspólnie zaangażujecie się, przeżyjecie wzruszające spotkania z potrzebującymi i sprawicie, że ich świat będzie piękniejszy.

Wejdź na www.superw.pl i dołącz do naszej drużyny!

Kandydaci mogą się zgłaszać do końca września. Nie warto zwlekać – kolejność zgłoszeń ma znaczenie. W razie pytań można kontaktować się bezpośrednio z Liderem Rejonu Grodzisk:

Olga Pierzyńska-Poprawa, email: [email protected]
Zapraszamy również na naszą stronę na portalu Facebook:
www.facebook.com/SzlachetnaPaczkaGrodziskWlkp

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24