“Znajdźmy wspólny język”

"Znajdźmy wspólny język" 1

W sobotę, 5 października w Grodziskiej Bibliotece Publicznej odbyła się V edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Impreza objęta została Patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego i przebiegała pod hasłem “Znajdźmy wspólny język”.


   Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania. Ta ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji.

praca grodzisk wlkp


   Na uczestników, którzy zdecydowali się odwiedzić grodziską bibliotekę czekało mnóstwo atrakcji m.in.: „Biblioteka na wesoło”, gdzie Pani animatorka zapraszała dzieci do wspólnych gier i tanecznych zabaw oraz „Bookcrossingowe Koło Fortuny”, gdzie każdy kto rozwiązał poprawnie literacką zagadkę w nagrodę mógł wylosować książkę.


    Dla dzieci i młodzieży przeprowadzono cieszące się ogromnym zainteresowaniem warsztaty „Edu3dKreacja” przeprowadzone przez Szkołę Szczęścia. Ich uczestnicy mogli doświadczyć rewolucji w rysowaniu i przekonać się jak to jest posiadać „magiczny ołówek”, który rysunki zamienia w rzeczywistość. W zależności od zainteresowań uczestników warsztatów długopisy 3d pomogły im stworzyć prawdziwe dzieła sztuki: motyle, miecze, trójwymiarowe okulary czy budynki.


Niewątpliwą atrakcją była możliwość poznania zawodu bibliotekarza, poszczególnych stanowisk pracy oraz prześledzić drogę książki od momentu zakupu do udostępnienia w wypożyczalni. W ramach projektu „Łączy nas Biblioteka” uczestniczący w imprezie obywatele Ukrainy mogli skorzystać z „Pogotowia językowego” – porad językowych.

Dorośli uczestnicy mogli wypożyczyć książkę z niespodzianką oraz wymienić się książkami.


    O godz. 20.00 odbyło się spotkanie z Marcinem Brudło pt.: „Arktyczna choroba – opowieść o Spitsbergenie”, w którym uczestniczyło liczne grono miłośników turystyki i aktywnego wypoczynku. Marcin Brudło – prawnik, zastępca Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego tym razem zaprezentował się jako zapalony turysta i miłośnik Arktyki. W trakcie trwającego blisko dwie godziny spotkania niezwykle interesująco opowiedział o swojej wyprawie na Spitsbergen. Fotografie wykonane w trakcie wyprawy można oglądać na wystawie w Galerii Biblioteki.  

    W ten sobotni wieczór Bibliotekę odwiedziło 225 osób, które deklarowały, że chętnie tu wrócą.

"Znajdźmy wspólny język" 2
"Znajdźmy wspólny język" 3
"Znajdźmy wspólny język" 4
"Znajdźmy wspólny język" 5
"Znajdźmy wspólny język" 6
"Znajdźmy wspólny język" 7
"Znajdźmy wspólny język" 8
"Znajdźmy wspólny język" 9
"Znajdźmy wspólny język" 10
"Znajdźmy wspólny język" 11
"Znajdźmy wspólny język" 12
"Znajdźmy wspólny język" 13

Biblioteka Grodzisk Wlkp.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x