Zmiana na stanowisku komendanta

29 września odbyła się uroczystość związana ze zmianą na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Wielkopolskim.

Dotychczasowy szef grodziskich policjantów – inspektor Dariusz Rusinek zmierza ku zasłużonej emeryturze. Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu – nadinspektora Tomasza Trawińskiego, obowiązki Komendanta Powiatowego Policji objęła nadkomisarz Roma Figaszewska. Pani Komendant jest pierwszą w historii kobietą, której przypadł w udziale zaszczyt kierowania grodziską jednostką Policji.

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu – nadinsp. Tomasz Trawiński odwołał dotychczasowego Komendanta grodziskiej Policji inspektora Dariusza Rusinka, a jednocześnie powołał do pełnienia obowiązków na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Wielkopolskim nadkom. Romę Figaszewską. Uroczysta zbiórka z okazji przekazania oraz objęcia tego zaszczytnego stanowiska odbyła się w Sali Widowiskowej w Centrum Kultury „Rondo”. Wydarzenie to miało miejsce przy udziale kadry kierowniczej grodziskiej Policji, samorządowców powiatu grodziskiego, kapelana grodziskich policjantów oraz zaproszonych gości. Na sali nie zabrakło byłych komendantów grodziskiej Policji, jak również byłych starostów powiatu grodziskiego. Inspektor Dariusz Rusinek podziękował każdemu z osobna za dekadę wspólnej pracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu grodziskiego. Funkcję Komendanta grodziskiej Policji pełnił od marca 2006 roku.

Spotkanie było również okazją do tego, aby również pożegnać nadkomisarza Krzysztofa Krawczyka, który przez kilka lat pełnił funkcję Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Wielkopolskim. Obecnie nadkomisarz Krzysztof Krawczyk sprawuje funkcję Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w sąsiednim Wolsztynie.

Komendant Powiatowy Policji w Grodzisku Wielkopolskim.

Nadkomisarz Roma Figaszewska urodziła się w 1976 r. w Poznaniu. Z wykształcenia jest magistrem biotechnologii uzyskanym na ówczesnej Akademii Rolniczej, a obecnie Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Służbę w Policji pełni od 2000 roku. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. W okresie minionej służby, nadkomisarz Roma Figaszewska obejmowała funkcje na poszczególnych stanowiskach w komórkach Wydziału Prewencji jak i Wydziału Kryminalnego. Od 2009 roku służbę pełniła na stanowisku Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Swarzędzu. W 2011 roku objęła stanowisko Zastępcy Komendanta Komisariatu w Tarnowie Podgórnym. Od września 2015 roku pełniła funkcję na stanowisku Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Czarnkowie. Od lipca br., nadkomisarz Roma Figaszewska została powołana do służby na stanowisku Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Wielkopolskim. Z dniem 30 września br. rozkazem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu pełni obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Wielkopolskim. W godzinach wolnych od służby, nadkomisarz Roma Figaszewska najbardziej ceni sobie każdą chwilę spędzoną w gronie rodzinnym. Wspólnie z synem Mikołajem aktywnie spędzają czas na wycieczkach rowerowych, a zimą na nartach. Inne pasje to ogrodnictwo i literatura z gatunku kryminałów szwedzkich.

KPP Grodzisk Wlkp.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *