Żłóbki i żywa szopka w Woźnikach

W klasztorze Franciszkanów w Woźnikach koło Grodziska Wielkopolskiego, jak co roku zbudowano bożonarodzeniowe żłobki: w kościele oraz na zewnątrz tzw. “żywy”.

Tegoroczny, jak zawsze piękny woźnicki żłóbek w świątyni przyciąga wielu wiernych, zwłaszcza rodziny z dziećmi. To dzieło Zbigniewa Krolla i Damiana Stefaniaka, którym pomagali Antoni Juszczak z synami Patrykiem i Mariuszem i brat Antoni Kowalski.

Z kolei „żywa szopka” to w okresie świąteczno-noworocznym wyjątkowy sposób przedstawienia stajenki z Betlejem. Woźnicki „żywy żłóbek” już od prawie dziesięciu lat przyciąga uwagę wielu odwiedzających, zwłaszcza najmłodszych.

Przygotowali go Czesław Chojnacki i Stefan Sapor z Granowa, Marian i Tobiasz Janeccy z Woźnik i o. Daniel Szusztak. Zwierzęta dostarczył Józef Sadłocha z siedliska „Józefówka” z Sątop. Siano i słomę Franciszkanie otrzymali od Józefa Kłopockiego i Michała Szymańskiego z Urbanowa.

Żłóbki są okazałe i jedyne w swoim rodzaju, dlatego przyciągają uwagę mieszkańców okolicznych miejscowości i nie tylko. Te wyjątkowe dzieła będzie można podziwiać w Woźnikach do początku lutego.

Oprac. i zdjęcia: Sebastian Tuliński

2019-12-30

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *