Żłóbki i żywa szopka w Woźnikach

Żłóbki i żywa szopka w Woźnikach 1

W klasztorze Franciszkanów w Woźnikach koło Grodziska Wielkopolskiego, jak co roku zbudowano bożonarodzeniowe żłobki: w kościele oraz na zewnątrz tzw. “żywy”.

Tegoroczny, jak zawsze piękny woźnicki żłóbek w świątyni przyciąga wielu wiernych, zwłaszcza rodziny z dziećmi. To dzieło Zbigniewa Krolla i Damiana Stefaniaka, którym pomagali Antoni Juszczak z synami Patrykiem i Mariuszem i brat Antoni Kowalski.

praca grodzisk wlkp

Z kolei „żywa szopka” to w okresie świąteczno-noworocznym wyjątkowy sposób przedstawienia stajenki z Betlejem. Woźnicki „żywy żłóbek” już od prawie dziesięciu lat przyciąga uwagę wielu odwiedzających, zwłaszcza najmłodszych.

Przygotowali go Czesław Chojnacki i Stefan Sapor z Granowa, Marian i Tobiasz Janeccy z Woźnik i o. Daniel Szusztak. Zwierzęta dostarczył Józef Sadłocha z siedliska „Józefówka” z Sątop. Siano i słomę Franciszkanie otrzymali od Józefa Kłopockiego i Michała Szymańskiego z Urbanowa.

Żłóbki są okazałe i jedyne w swoim rodzaju, dlatego przyciągają uwagę mieszkańców okolicznych miejscowości i nie tylko. Te wyjątkowe dzieła będzie można podziwiać w Woźnikach do początku lutego.

Oprac. i zdjęcia: Sebastian Tuliński

Żłóbki i żywa szopka w Woźnikach 2
Żłóbki i żywa szopka w Woźnikach 3
Żłóbki i żywa szopka w Woźnikach 4
Żłóbki i żywa szopka w Woźnikach 5
Żłóbki i żywa szopka w Woźnikach 6
Żłóbki i żywa szopka w Woźnikach 7

2019-12-30

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x