Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

Zdarzenia kryminalne w Kotowie i Granowie

Grodziscy policjanci powiadomieni zostali o włamaniu do pomieszczeń gospodarczych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kotowie. Złodzieje skradli różnego rodzaju przedmioty o wartości kilkuset złotych. Za kradzież z włamaniem ustawodawca przewiduje karę do 10 lat więzienia.

Kosy spalinowe szt. 2, odkurzacz do liści, drabina aluminiowa padły łupem złodzieja, który włamał się do pomieszczeń gospodarczych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kotowie. Policjanci, którzy udali się na miejsce ustalili, że do zdarzenia doszło w godz. 18.00 dnia 06.02.2013r do godz. 07.30 dnia 07.02.2013r. Złodzieje poprzez odcięcie kraty zabezpieczającej i podważenie ramy okna dostali się do pomieszczeń gospodarczych skąd skradli w/w sprzęt. Wartość poniesionych strat w wyniku działania sprawcy/ców/ wyceniona została na kwotę kilkuset złotych.

Za przestępstwo kradzieży z włamaniem ustawodawca przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Odpowiedzialności karnej podlega również osoba, która rzecz kradzioną kupuje, przechowuje lub pomaga w zbyciu.

Drugie zdarzenie kryminalne miało miejsce w miejscowości Granowo na ulicy Tadeusza Kościuszki gdzie złodzieje w okresie od godz. 15.00 dnia 03.02.2013r do godz. 16.30 dnia 05.02.2013r dostali się na teren ogrodu skąd dokonali kradzieży gałęzi z krzewów bukszpanu, a tym samym ich dewastacji. Wartość strat wyceniona została na kwotę kilkunastu tysięcy złotych, na szkodę mieszkańca Granowa.

Wszystkie osoby, które mogą przyczynić się do ustalenia sprawców tego przestępstwa bądź znane im jest miejsce przechowywania skradzionego mienia lub miejsce sprzedaży proszone są o kontakt z grodziską policją pod numerem telefonów 614444211 lub bezpłatnym numerem 997 ^ 112. Policja zapewnia anonimowość dla osoby mogącej przyczynić się do ustalenia sprawcy włamania lub odzyskania skradzionego mienia.

Policja Grodzisk Wielkopolski

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24