Press "Enter" to skip to content

Zbiórka krwi w Grodzisku Wielkopolskim

W “mikołajki”, 6 grudnia 2020 r. odbędzie sie zbiórka krwi. Krwiobus stanie na parkingu przy kościele pw. Św Faustyny Kowalskiej w Grodzisku Wielkopolskim.

Apelujemy o przestrzeganie zasad związanych z pandemią koronawirusa tj.:

– zachowanie odpowiedniej odległości,

– obowiązkowe zasłonięcie ust i nosa (np. przez maseczkę, czy chustę),

– stosowanie się do zaleceń pracowników RCKiK.

Jednocześnie informujemy, że cała obsługa pracowników pobierających krew zachowuje wszelkie środki ostrożności tj.: wywiad wstępny, rękawiczki, maseczki, płyn do dezynfekcji itp.

Do akcji dołącza się również Gmina Grodzisk Wielkopolski, która dla każdego krwiodawcy przygotowała specjalny prezent: zestaw do udzielania pierwszej pomocy!

Krew mogą oddawać osoby zdrowe pomiędzy 18, a 65 rokiem życia i ważące powyżej 50 kg. Należy posiadać przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem oraz numerem pesel, aby mógł się zarejestrować.

W ankiecie, którą wypełnia potencjalny krwiodawca są zawarte podstawowe pytania, które pozwalają mu zorientować się o swoim stanie zdrowia, a lekarzowi w sposób kompetentny odpowiedzieć, czy ten dawca może oddać krew.

Warto też pamiętać, że nasza krew naprawdę jest potrzebna, bo do tej pory nie udało się wyprodukować jej sztucznego odpowiednika. Krwią może podzielić się tylko człowiek z drugim człowiekiem. Oddaj krew i uratuj komuś życie!

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze