Press "Enter" to skip to content

Zasłony zaciemniające – klimat w domu

Zasłony zaciemniające w ciągu dnia są ozdobą okna i dekoracją pokoju, wieczorem oddzielają wnętrze od spojrzeń sąsiadów, świateł ulicy, tworząc kameralny nastrój. Gruba, miękka tkanina dodaje ciepła i przyjemnego wrażenia, a kolor i wzór zasłony może być motywem przewodnim kreującym przestrzeń.

Zasłony zaciemniające do sypialni

Pierwszym skojarzeniem zastosowania zasłon zaciemniających jest sypialnia. Miejsce, w którym cenimy intymny nastrój i chronimy swoją prywatność. Szczególnie odczuwa się to w miejskiej przestrzeni, gdzie budowane okno w okno budynki, nie zapewniają wystarczającej swobody, a zapalone wieczorem światła jeszcze bardziej to potęgują. Montując zasłony zaciemniające, mamy gwarancję, że żaden sąsiad czy przypadkowy przechodzień nie będzie nas podglądał zaglądając przez okno w sypialni. 

Zasłony zaciemniające wpływają na komfort snu. W nocy chronią przed oślepiającym blaskiem księżyca w pełni czy światłem latarni stojącej na wprost okna, a rano przed pierwszymi promieniami słońca budzącymi nas zbyt wcześnie. 

Zasłony zaciemniające do salonu

Zasłony zaciemniające w salonie to przede wszystkim estetyczny sposób na dekorację przestrzeni. Szeroki wybór kolorystyki i wzorów pozwala dobrać zasłony odpowiednie do stylu wnętrza i stanowi niejako zwieńczenie aranżacji. Zasłony zaciemniające nadają wnętrzu modny, elegancki charakter, pełniąc w nim funkcję estetycznego i użytecznego dodatku.

 Cenione są zimą, kiedy wywołują przytulne wrażenie ciepła, tworząc bezpieczną ostoję domowego wnętrza, nawet gdy za oknami deszcz, śnieg czy mroźny wieczór. Latem z kolei są doskonałą ochroną przed słońcem, likwidując problem nadmiernego nagrzewania się wyeksponowanych na słońce salonów. W upalny dzień zasłony zaciemniające chronią przed zbytnim naświetleniem i nagrzaniem pokoju. Dzięki temu wnętrze zachowuje przyjemny chłód. Wracając do domu po gorącym dniu, w zacienionym wnętrzu możemy się w pełni zrelaksować, wypocząć, a nawet zrobić seans filmowy w atmosferze zbliżonej do kinowej. 

Zasłony zaciemniające do dziecięcego pokoju

Usypianie maluszka w ciągu dnia albo wieczorem w letni dzień, kiedy na dworze jest jeszcze jasno, może stanowić nie lada wyzwanie. Sposobem zaciemnienia przestrzeni są rolety zewnętrzne, wewnętrzne czy żaluzje, choć to mało finezyjne sposoby. Zasłony zaciemniające do dziecięcego pokoju są wówczas strzałem w dziesiątkę. Pomagają stworzyć przyjazną do zasypiania atmosferę, niezależnie od pory dnia i pogody na dworze. Odgradzają świat zewnętrzny od wnętrza pokoju. Ponadto ich kolor i wzornictwo są świetnym elementem dekoracyjnym pokoju dziecka. Okna udekorowane takimi zasłonami będą najlepszym strażnikiem dziecięcego snu. 

Jak zamontować zasłony zaciemniające

Ważną kwestią dekoracyjną i użytkową jest montaż zasłon. Najczęściej stosowanym sposobem jest montaż na przelotkach, ale i na taśmie czy haczykach. Wszystko zależy od grubości zasłony i efektu, jaki chcemy uzyskać. 

Artykuł sponsorowany

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze