Zarzuty dla dwóch mieszkańców Grodziska Wielkopolskiego

Zarzuty dla dwóch mieszkańców Grodziska Wielkopolskiego 1

Zawiadomienie o brawurowo jeżdżącym kierowcy BMW zakończyło się dla dwóch młodych mieszkańców Grodziska Wielkopolskiego zarzutami kierowania bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości. Do zdarzenia doszło w Borui w ubiegłą sobotę wieczorem. Kara z jaką muszą się liczyć mężczyźni to nawet 2 lata więzienia …

praca grodzisk wlkp

08.08.2015r. ok.godz. 20:00 dyżurny wolsztyńskiej jednostki Policji odebrał telefoniczne zgłoszenie dotyczące BMW poruszającego się z dużą prędkością w okolicy plaży w Borui. Z relacji zgłaszającego wynikało, że autem jeździ dwóch młodych mężczyzn, a prowadzony przez kierowcę samochód nie tylko wzbija tumany kurzu, ale stanowi zagrożenie zarówno dla wypoczywających w tym miejscu osób, jak i dla zaparkowanych nieopodal innych samochodów.

Na miejsce skierowano policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi w trakcie prowadzonego patrolu, kilkaset metrów od plaży zauważyli poszukiwane przez nich auto. Samochód stał na poboczu i jak się okazało był uszkodzony w następstwie uderzenia nim w drzewo. Obok auta stała grupa młodych mężczyzn. W trakcie podjętych czynności policjanci ustalili, że pośród nich znajduje się osoba, która kierowała samochodem.

Samochodowym piratem okazał się 19.letni mieszkaniec Grodziska Wielkopolskiego. Mężczyzna wyraźnie był pod wpływem alkoholu, co potwierdziło późniejsze badanie, które wykazało 0,81 mg/l (1,7 promila). Dalsze czynności pozwoliły policjantom na ustalenie drugiego mężczyzny, którego dotyczyła interwencja. Był nim również mieszkaniec Grodziska Wielkopolskiego, starszy o rok od swego kolegi. Podobnie jak on, był także pod wpływem alkoholu – 0,70 mg/l (1,47 promila) w związku z czym zatrzymano mu prawo jazdy. Ponieważ wyjaśnienia składane przez obu mężczyzn były ze sobą sprzeczne obaj trafili do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu złożyli wyjaśnienia przyznając się do zarzucanych im czynów. Finalnie ustalono, że obaj mężczyźni znajdując się w stanie nietrzeźwości na przemian kierowali samochodem. Starszy z nich podczas jazdy nie opanował pojazdu i uderzył w przydrożne drzewo, natomiast młodszy prowadził auto nie mając do tego w ogóle uprawnień.

Obaj młodzieńcy wykazali się brakiem poszanowania dla przepisów ruchu drogowego, ale także bezmyślnością i brawurą za kierownicą, co niewątpliwie stworzyło zagrożenie dla pieszych oraz innych kierowców. Możliwej w tych okolicznościach tragedii udało się uniknąć dzięki szybkiej reakcji zagaszającego oraz znajdujących się na miejscu świadków zdarzenia.

Materiały wszczętego w tej sprawie postępowania niebawem trafią do sądu. Kara jaka mogą ponieść obaj mężczyźni to nawet dwa lata więzienia.

Policja

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x