Zapłacił “lewą” pięćsetką za kilkanaście piw

47-letni mężczyzna zapłacił fałszywym banknotem za kilkanaście piw w jednym z grodziskich sklepów. Zatrzymali go grodziscy policjanci poinformowani przez ekspedientkę.

Nieświadoma sprzedawczyni przyjęła podrabiany banknot i wydała mężczyźnie resztę. Klient bogatszy o zakupiony towar oraz parę set prawdziwych złotych podziękował i odszedł od lady. Na szczęście sprzedawczyni w porę zorientowała się, że do swojej kasy schowała bezwartościowy kawałek papieru. O powyższym fakcie zaalarmowała grodziską policję. Funkcjonariusze ustalili kim jest sprawca, a następnie 6 marca tego roku doprowadzili do jego zatrzymania.

Banknot trafił już do ekspertyzy NBP. 47-latek z Grodziska Wielkopolskiego będzie odpowiadać za próbę wprowadzenia podrobionego banknotu do obiegu, za co grozi nawet rok pozbawienia wolności.

Aby uniknąć takiego oszustwa należy zawsze sprawdzać czy banknot, który trafia w nasze ręce jest prawdziwy. Na każdym banknocie, niezależnie od nominału, umieszczone są: portret władcy, godło Rzeczypospolitej Polskiej, wartość wyrażona słownie i cyfrowo oraz podpisy prezesa i głównego skarbnika NBP. Każdy banknot posiada nitkę z mikrodrukiem widoczną pod światło.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *