ZALAJKUJ BIBLIOTEKĘ !…

ZALAJKUJ BIBLIOTEKĘ !... 1

Złożony przez Grodziską Bibliotekę Publiczną wniosek w ramach programu “Partnerstwo dla książki” na zadanie p t. ZALAJKUJ BIBLIOTEKĘ !… został rozpatrzony pozytywnie i otrzymał dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

     Będzie to cykl fantastycznych wydarzeń kulturalnych i czytelniczych animujących czytelnictwo, skierowany do wszystkich grup wiekowych, których celem będzie promocja książki, przy wykorzystaniu obok tradycyjnych metod bibliotecznych promujących czytelnictwo także nowoczesnych technologii informacyjno – komunikacyjnych. Podczas spotkań zostaną zaprezentowane wybrane możliwości zastosowania nowych technologii w pracy z czytelnikiem, dla którego naturalnym środowiskiem informacyjnym jest dzisiaj Internet, a narzędziami do korzystania z jego zasobów coraz częściej staje się smartfon czy tablet.

     Realizacja projektu rozpocznie się spotkaniem z Sylwią Chutniik i Karoliną Sulej – autorkami popularnego telewizyjnego programu pt. „Barłóg Literacki” Spotkanie pod tym samym tytułem odbędzie się już  19 marca br. o godz. 17.00 w bibliotece przy ul. Kolejowej 12.

ZALAJKUJ BIBLIOTEKĘ !... 2

    W ramach projektu, w Grodziskiej Bibliotece Publicznej, poza wspomnianym „Barłogiem Literackim” odbędą się spotkania z Marcinem Szczygielskim – pisarzem, dziennikarzem i grafikiem, członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, autorem wielu powieści dla dzieci i młodzieży: „Czarny Młyn”, „Za niebieskimi drzwiami”, „Omega”, która otrzymała główną nagrodę w konkursie literackim IBBY i tytuł Książki Roku IBBY 2010, „Czarny Młyn”, „Czarownica piętro niżej”, która w 2014 r. uhonorowana została nagrodą literacką Zielona Gąska, przyznawaną przez Fundację im. Ildefonsa Gałczyńskiego. Marcin Szczygielski jest autorem okładek i oprawy graficznej większości napisanych przez siebie książek.

    W maju odbędą się spotkania z Bartoszem Danowskim, autorem licznych książek informatycznych, wykładowcą Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, rzeczoznawcą Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz ekspertem Urzędu Marszałkowskiego do spraw IT. Pisze z myślą o czytelnikach, stara się aby przekaz w jego książkach był prosty i zrozumiały dla każdego odbiorcy, a jego książki „Minecraft. Kreatywna Nauka i zabawa” oraz „Minecraft. Crafting, czary i świetna zabawa” cieszą się ogromną popularnością wśród młodych czytelników.

W trakcie spotkań pt. „Minecraft. Crafting, czary i świetna zabawa” uczestnicy będą mogli poznać ciekawostki i edukacyjne aspekty gry, a także dowiedzieć się jak Minecraft może wspierać naukę.

   Odbędą się także warsztaty literacko – plastyczne z Danielem de Latour  – jednym z najlepszych ilustratorów książek dla dzieci znanego przede wszystkim z ilustracji do takich tytułów jak: „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, ,,Zaskórniaki” i wielu innych.

    Atrakcyjnie zapowiadają się także warsztaty z Sylwią Żółkiewską – projektantką, animatorką kultury, edukatorką, entuzjastką nowych technologii, popularyzatorką wiedzy o wartościowych dla kultury i edukacji aplikacjach mobilnych. Odbędą się dwa bloki warsztatowe: “Piszemy, ilustrujemy, publikujemy” – warsztaty tworzenia cyfrowych opowieści, podczas których uczestnicy poznają różne formy cyfrowych publikacji: flipbooki, książki interaktywne, aplikacje i gry mobilne, a następnie zilustrują i opublikują w interaktywnej, cyfrowej formie swoją opowieść oraz “Tworzymy multimedia w rozszerzonej rzeczywistości”, podczas których uczestnicy dowiedzą się czym jest technologia rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości i jak ją zastosować do urozmaicenia książek i podręczników.

    Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla dzieci Biblioteka zaprosi na otwarte wydarzenie czytelnicze, w ramach którego odbędą się literackie gry i zabawy oraz widowisko teatralne z wykorzystaniem i połączeniem różnych technik scenicznych i efektów specjalnych. Aktorzy Teatru Pana O. w oprawie fluorescencyjnej, z rekwizytami i aktywnymi dekoracjami, w promieniach ultrafioletowych, wprowadzą nas w barwną podróż do świata wyobraźni w spektaklu teatralnym pt. ,,W pracowni Ambrożego Kleksa”.

   Projekt realizowany będzie od marca do grudnia br. i odbywać się będzie Pod Patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.

   O terminach i szczegółach spotkań Biblioteka informować będzie na bieżąco.

ZALAJKUJ BIBLIOTEKĘ !... 3

Informacja prasowa

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x