Zakup elektronarzędzi – przez Internet czy stacjonarnie?

Jeśli stoisz przed decyzją o zakupie elektronarzędzi, to pewnie zastanawiasz się czy lepiej jest je kupić w sklepie stacjonarnym czy przez Internet. Jedno i drugie rozwiązanie ma zarówno swoje zalety i wady, dlatego też przyjrzyj się im i zdecyduj co w Twojej opinii będzie dla Ciebie lepsze.

Wady i zalety zakupu przez Internet

W naszym odczuciu największą wadą zakupów nie tylko elektronarzędzi, ale tak naprawdę wszystkich przedmiotów przez Internet jest fakt, że nie można ich dotknąć i zobaczyć na żywo, a dobrze jest sprawdzić czy dany sprzęt nam pasuje i czy np. nie jest dla nas zbyt ciężki. Zdecydowanym minusem są koszty wysyłki, które w przypadku większych sprzętów np. piły stołowej wynoszą nawet blisko 100 zł. Taki koszt wysyłki często zupełnie niweluje różnicę w cenie pomiędzy sklepem internetowym, a stacjonarnym. Kolejną wadą jest bezpieczeństwo wysyłki – prawda jest taka, że kurierzy są bardzo różni, a w sieci można znaleźć całe setki filmików w jaki sposób dostarczane są przesyłki, rzucanie paczkami jest na porządku dziennym. Jeśli kupimy jakieś elektronarzędzie, które nie będzie bardzo dobrze zapakowane, a jakiś sympatyczny pan kurier postanowi upchnąć ją butem do paczkomatu, to możemy dostać sprzęt w częściach i to nie koniecznie nadających się do złożenia. I jeszcze jeden minus, który uzależniony jest od tego w jakim sklepie internetowym chcemy kupić nasze urządzenia – obsługa klienta.

Na szczęście w wielu sklepach pracują profesjonaliści, którzy telefonicznie lub mailowo udzielą nam wielu wskazówek, ale w niektórych sklepach dorabiają sobie studenci, którzy nie mają absolutnie żadnego pojęcia o elektronarzędziach, a udzielane przez nich porady są albo wydukane z opisu z internetu albo wprowadzające w błąd.

Natomiast największą zaletą zakupów przez internet jest cena, która zazwyczaj jest mniejsza niż w sklepach stacjonarnych. Różnice czasem mogą wynosić kilkadziesiąt, a nawet kilkaset złotych. Kupując większą ilość elektronarzędzi, te różnice mogą być naprawdę kolosalne! Kolejną sprawą jest fakt, że nie każdy z nas mieszka w dużym mieście, w którym są markety budowlane, dlatego też czasem bywa tak, że sklep internetowy to jedyne miejsce, w którym można kupić jakiś sprzęt, w końcu zarówno poczta jak i kurierzy dostarczają swoje paczki wszędzie.

Plusy i minusy sklepów stacjonarnych

Największym plusem sklepów stacjonarnych jest to, że możesz sobie pooglądać i po dotykać elektronarzędzia. Dobrze jest wiedzieć jak wiertarko-wkrętarka czy wyrzynarka leżą w dłoni, szczególnie jeśli wiesz, że będziesz spędzać sporo czasu przy ich użyciu. Dodatkowo w większości sklepów na obecną chwilę są naprawdę wyspecjalizowani sprzedający, którzy doradzą w wyborze danego sprzętu. Kolejną kwestią jest gwarancja – nie wszystkie, ale sporo sklepów przyjmują w punkcie zakupu popsute sprzęty, dzięki czemu nie trzeba ich pakować w pudełko i wysyłać gdzieś w świat, to znacznie skraca czas obsługi gwarancji. Natomiast minusem zazwyczaj jest cena, która najczęściej jest wyższa niż w sklepach internetowych.

Podsumowując – my raczej kupujemy wszelkie elektronarzędzia przez internet z przyczyny wiadomej – niższej ceny, ale wcześniej jeśli istnieje taka możliwość to idziemy podpatrzeć je do sklepu stacjonarnego. W sklepach stacjonarnych zazwyczaj kupujemy sprzęt na szybko, albo kiedy są w nich jakieś mega promocje. Niezależnie gdzie kupisz swoje elektronarzędzie, zacznij od porównania cen, a te mogą się znacznie od siebie różnić, warto skorzystać z serwisu https://ranking-narzedzi.pl, dzięki któremu szybko zorientujesz się, gdzie najtaniej kupisz poszukiwane przez Ciebie elektronarzędzie.

Artykuł sponsorowany

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *