Zajęcia w sadzie w Młynarza dla Lisków, Sów i Jaskółek

We wtorek, 19 czerwca młodzież z Klubu EKOSŁOWAK gościła w ,,Sadzie Młynarza” dzieci z gminnego przedszkola im. Krasnala Hałabały.

Maluchy oprowadzili po sadzie Ogrodniczka i Młynarz, wraz z opiekunkami EKOSŁOWAKA Katarzyną Nowak – Pierszalską i Grażyną Makles.

Dzieci mogły zobaczyć jakie rośliny (owoce i zioła) rosną w ,,Sadzie Młynarza” oraz dowiedziały jaką rolę pełni ten sad dla mieszkańców gminy.  Poznały jego znaczenie dla np. ptaków i owadów. Wiele gatunków odżywia się owocami i nektarem.

Młodzież zwróciła maluchom uwagę na to, jak należy się zachowywać w tym miejscu, a czego robić nie należy. Spacer po sadzie połączony był z degustacją różnych owoców. Spotkanie na świeżym powietrzu odbyło pod hasłem: ,,PRZEZ CAŁY ROK PIJ OWOCOWY SOK”. Licealiści przygotowali dla dzieci zabawy i konkursy związane z owocami i młynem, podkreślając, że Grodzisk Wielkopolski posiada bardzo bogate tradycje młynarskie. Spotkanie przygotowano w ramach projektu „Tradycyjny Sad”.

Centrum Ekologicznego Pod ,,Chmurką” odwiedzili również uczniowie klasy 4 ze Szkoły Podstawowej nr 2, dla których EKOSŁOWAK również zorganizował edukacyjną wędrówkę po sadzie.

Źródło informacji LO Grodzisk Wlkp.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *