Zajęcia praktyczne w Komendzie Powiatowej Policji

Zajęcia praktyczne w Komendzie Powiatowej Policji 1

W ramach współpracy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wlkp. z ZSP im. Kwiatkowskiego uczniowie 2 klasy mundurowej 24 października 2017 r. udali się na zajęcia praktyczne do KPP.

Spotkanie miało na celu ukazanie najciekawszych aspektów rzemiosła policyjnego. Uczniowie rozpoczęli od teorii, historii, ogólnych zasad bezpieczeństwa, skończywszy na krótkim zarysie działań związanych z zabezpieczeniem imprez masowych.

Interesującym punktem wizyty było spotkanie z panami Leszkiem Bremborem i Markiem Gauzy, którzy opowieściami o swojej pracy techników kryminalistyki zafascynowali młodzież. Uczniowie mieli okazje bliżej poznać zasady zdejmowania odcisków palców oraz tworzenia profilu przestępcy.
Na końcu zajęcia przeniosły się na plac Komendy, gdzie ćwiczono na czas zakładanie policyjnego stroju “PZ”, którego policjanci używają podczas zabezpieczenia imprez masowych, a także podczas groźnych interwencji.
Drugoklasiści gromkimi brawami podziękowali funkcjonariuszom za ich wkład w naukę przyszłych mundurowych.

Zajęcia praktyczne w Komendzie Powiatowej Policji 2 Zajęcia praktyczne w Komendzie Powiatowej Policji 3 Zajęcia praktyczne w Komendzie Powiatowej Policji 4 Zajęcia praktyczne w Komendzie Powiatowej Policji 5 Zajęcia praktyczne w Komendzie Powiatowej Policji 6

Materiał nadesłany przez ZSP w Grodzisku Wielkopolskim.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x