“Zabytkowa Szkoła Tortur” integruje pierwszaków

Nic tak nie pomaga zawiązywaniu przyjaźni między ludźmi jak wspólnie przeżyte chwile. Nie dziwi więc fakt, że w grodziskim Zespole Szkół Technicznych chętnie sięgają po sprawdzone sposoby integracji, aby ułatwić młodym ludziom wejście w atmosferę i klimat szkoły.

13 i 18 września 2018 r. odbyły się doroczne rajdy piesze integrujące uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego do wigwamu w Zdroju.

Piękna pogoda, ciekawa trasa, kiełbasa z grilla  i konkurencje na mecie zagwarantowały sympatyczną atmosferę. Rajd ma formułę rekreacyjno – turystyczną, stąd pomysły nauczycieli wychowania fizycznego na wesołe zmagania sportowe takie jak kalambury, konkursy na „najdłuższą”  i „najszczuplejszą” klasę, grę w siatkówkę, rzut jajkiem, czy bieg na orientację. W drodze konkursu za najlepsze rozwinięcie skrótu ZST uznano: „Zabytkowa Szkoła Tortur.”

Klasyfikacja klas w I turze:

I miejsce: klasa I C – technik logistyk/rolnik,

II miejsce: klasa I B – technik informatyk,

III miejsce; klasa I D – technik budownictwa,

IV miejsce: klasa I e – wielozawodowa.

Wyróżnienia dla pozostałych klas: I a , I d i I G.

Klasyfikacja klas w II turze:

I miejsce: I A – klasa mundurowa – technik logistyk

II miejsce: I L – technik logistyk

III miejsce: I f – fryzjerstwo/ wielozawodowa, I E – technik ekonomista

IV miejsce: I c – mechanik pojazdów samochodowych

Wyróżnienia dla pozostałych klas: I b, I M

Rajd co roku organizuje zespół wychowawczy w składzie: Aleksandra Żmidzińska, Mirella Jany, Grażyna Wiśniewska, Aldona Banaszak, Katarzyna Maciejewska, Rafał Maluśki.

Źródło: ZST Grodzisk Wlkp.

Wybrane dla Ciebie