Za nami Finał Szlachetnej Paczki

Za nami Finał Szlachetnej Paczki 1

Za nami Finał Szlachetnej Paczki! Przeżyliśmy niesamowicie emocjonujące trzy dni, które były zwieńczeniem i podsumowaniem naszej kilkumiesięcznej pracy.
Celem Projektu było połączenie wolontariuszy, darczyńców, a przede wszystkim rodzin, które w samym naszym rejonie otrzymały pomoc o łącznej wartości 69 tys. 830 zł !!! Wynika z tego, że każda z 39 rodzin, które zostały obdarowane otrzymała pomoc o średniej wartości 1790 zł.

W tegoroczną grodziską Szlachetną Paczkę zaangażowało się 39 grup darczyńców, składających się z 910 współdarczyńców, m.in. z firm: Inea S.A., Opal Sp. z.o.o., Thermod Polska, Ogicom Spider Sp. z o.o., Chore-Time Europe Sp. z o.o., B. Braun Hospital Care, sklep Groszek oraz Firma Usługowa “POMOCNI” Łukasz Tomaszewski, Gminne Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych, Grodziski Klub Biegacza, Koło Gospodyń Wiejskich Wioska, Urząd Miasta i Gminy w Lwówku, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lwówku, Szkoła Podstawowa w Gradowicach i wiele osób prywatnych, których wymienić nie sposób.

Dodatkowo chcieliśmy podziękować:

– Zarządowi Spółdzielni Mieszkaniowej za udostępnienie świetlicy na potrzeby magazynu
– Ośrodkowi Pomocy Społecznej za umożliwienie przeprowadzenia szkoleń dla wolontariuszy
– Pizzerii Marjo za catering oraz miejsce na spotkania rejonowe
– posłowi Pawłowi Szałamasze za udostępnienie biura na potrzeby rozmów rekrutacyjnych
– gazetom lokalnym i portalom internetowym za bezpłatną promocję
– Pielęgniarkom środowiskowym z ośrodka “Remedium”, Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Stowarzyszeniu Abstynenckiemu “Nowe Życie”, Związkowi Emerytów i Rencistów, Związkowi Kombatantów i Więźniów Politycznych, paniom pedagog z Przedszkola im. Krasnala Hałabały, Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej w Grąblewie, księdzu Jackowi Maćkowiakowi z parafii p.w.św. Faustyny oraz innym osobom pomocnym w dotarciu do rodzin potrzebujących.
– 5 kierowcom, którzy przewozili paczki do i z magazynu
– oraz wielu innym osobom, które nas wspierały

Udało się! Połączyliśmy ponad tysiąc osób, którym przyświecała wspólna idea mądrej pomocy. Pomocy, która adresowana była do osób, które żyją w niezawinionej biedzie: rodzinom wielodzietnym, samotnym matkom, osobom starszym, samotnym, niepełnosprawnym. Prezenty, które wręczyliśmy, nie były wyłączcie doraźną pomocą z okazji świąt. Dały ludziom nadzieję na lepsze jutro oraz świadomość, że “jestem dla kogoś ważny” oraz “ktoś się przejął moim losem”.

Niezwykle napawające nadzieją jest to, że są jeszcze na tym świecie ludzie gotowi nieść bezinteresowną pomoc innym!

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i do zobaczenia za rok!

Pozdrawiamy serdecznie
Wolontariusze Projektu Szlachetna Paczka w rejonie Grodzisk Wielkopolski

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x