Z przyjacielską wizytą w Moskwie

Z przyjacielską wizytą w Moskwie 1

W dniach 06-13 października 2018 roku młodzież grodziskiego Zespołu Szkół Technicznych im E. Kwiatkowskiego pojechała do Moskwy.

W skład grupy weszli Amanda Kaźmierczak, Klaudia Lehmann, Elwira Tomaszewska, Rafał Czekała, Patryk Krynojewski, Arkadiusz Kucharzewski, Krystian  Lemański, Mariusz Nowak, Jakub Probst, Filip Przybyła oraz opiekunowie Irina Tiereszczenko  i Aldona Banaszak.

praca grodzisk wlkp

Z przyjacielską wizytą w Moskwie 2 Z przyjacielską wizytą w Moskwie 3 Z przyjacielską wizytą w Moskwie 4 Z przyjacielską wizytą w Moskwie 5

Wizyta ta stanowiła kolejny etap w nawiązywaniu i zacieśnianiu kontaktów z Rosją, gdyż wcześniej w dniach 10-15 września gościliśmy  w naszym mieście młodzież z podmoskiewskiego gimnazjum w Szczołkowie, miasta , z którym podpisaną umowę o współpracy ma grodziski powiat.

Wiele serdeczności spotkało nas ze strony mera miasta pana Wołowa,  młodzieży, nauczycieli i dyrekcji szczołkowskiego gimnazjum. Każdego dnia oprócz wspólnych zajęć i warsztatów Rosjanie przygotowali dla nas szereg niespodzianek. Zwiedzaliśmy moskiewski Kreml, Plac Czerwony i wiele innych zabytków związanych z kulturą i religią Rosji.

Ciekawym doświadczeniem była wizyta w Gwiezdnym Miasteczku –centrum szkolenia kosmonautów, gdzie młodzież mogła porozmawiać z „prawdziwym” kosmonautą i spróbować „kosmicznego” jedzenia. Jednak najważniejszym celem było dla nas budowanie dobrych, wzajemnych relacji, bo  od sposobu myślenia, przekonań, wartości i zainteresowań młodych ludzi zależeć będzie nasza przyszłość.

– czytamy w korespondencji z  Zespołu Szkół Technicznych im. E. Kwiatkowskiego w Grodzisku Wielkopolskim

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x