Z półkolonii w gminie Grodzisk Wielkopolski skorzystało 256 dzieci

Z półkolonii w gminie Grodzisk Wielkopolski skorzystało 256 dzieci 1

W minionym tygodniu zakończyły się trwające dwa tygodnie półkolonie letnie dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Grodzisk Wielkopolski. Zajęcia odbywały się codziennie w godzinach od 9:00 do 13:00. Wzięło w nich udział 256 uczniów pod opieką nauczycieli ze szkół podstawowych: nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wlkp., nr 4 w Grodzisku Wlkp., im. Andrzeja Grubby w Kąkolewie, Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Ptaszkowie oraz SP w Grąblewie.

Podczas półkolonii, w czasie codziennych zajęć zorganizowane zostały dla dzieci różnorodne wyjazdy, spotkania z policjantami i strażakami, a także ciekawe zajęcia plastyczne, muzyczne, kulinarne i informatyczne w szkołach, liczne zawody sportowe na boiskach sportowych jak również w Grodziskiej Hali Sportowej.

Uczniowie spędzali aktywnie czas na basenach OSiR w Grodzisku Wlkp. oraz krytych pływalniach w Wolsztynie i Kościanie. Zwiedzano także grodziski wiatrak „Koźlak”. Zorganizowano wycieczki do Parku Zabaw Bogilu w Wiosce. Uczestnicy mieli też możliwość przejazdu grodziskimi drezynami. Półkoloniści zwiedzili Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach, Muzeum Ziemi Grodziskiej oraz ZOO w Nowym Tomyślu. Nie zabrakło także wyjazdów na seanse filmowe do Poznania. Wszyscy uczestnicy półkolonii codziennie bezpłatnie korzystali z ciepłego posiłku w formie obiadu.

Na zakończenie półkolonii nie brakowało uśmiechów i życzeń, by dalsza część wakacji wszystkim upłynęła równie atrakcyjnie i wesoło.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x