XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Tegoroczny – XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom przebiegał pod hasłem: „Czytanie uskrzydla” i trwał od 30 maja do 4 czerwca. W placówkach grodziskiej Biblioteki Publicznej odbyło się szereg spotkań. W poniedziałek bibliotekarki z Oddziału dla dzieci czytały o przygodach Franka, Barbie, Franklina, Basi i Kubusia Puchatka.

Kolejnego dnia najmłodsi dowiedzieli się gdzie sięgają granice wyobraźni a to za sprawą spotkania z bajkowym bohaterem książek Herve Tullet’a – Turlututu.

W środę 1.06 obchodziliśmy Bajkowy Dzień Dziecka. Panie bibliotekarki w przebraniu Klaunów  wesoło przywitały wszystkie dzieci i zaprosiły do wspólnej zabawy. Malowanie buziek, gigantyczne bańki mydlane oraz zwierzaki z baloników sprawiły dzieciom wspaniałą uciechę. Dodatkową atrakcją dla wszystkich przybyłych czytelników była Foto-Budka, która sprawiła radość nie tylko najmłodszym.

W kolejnym dniu czytaliśmy wybrane przez dzieci książki. Gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej z Grąblewa. Młodzież wspólnie wybrała i przeczytała przezabawne perypetie Piekielnej Rodzinki.

W Filii na os. Wojska Polskiego Tydzień przebiegał pod hasłem DZIECIOM CZYTANIE – MĘSKIE ZADANIE. Czytaliśmy książeczki z serii „ Basia, Franek i …” oraz „Martynka leci samolotem”. Zachęcaliśmy ojców do czytania swoim dzieciom, jest to bowiem najlepszy sposób na rozwijanie więzi ojca z dzieckiem, na wspólnie spędzany czas, który zaowocuje dobrymi relacjami między pokoleniami.

W naszych spotkaniach wzięło udział kilka grup z przedszkoli prywatnych oraz z Filii Przedszkola Gminnego w Słocinie oraz rodzice i dziadkowie wraz ze swymi pociechami.

W Filii w Ptaszkowie, odbyły się spotkania z naszymi najmłodszymi czytelnikami, którym czytały panie nauczycielki: Weronika Badzińska, Magdalena Wasielewska, Hanna Stachowiak. Dzieci wysłuchały jednej z wielu przygód Kuby i Buby p t. “Dzień Dziecka” oraz bajki “Czerwony kapturek” czytanej w języku polskim i angielskim. Były gry, zabawy oraz rysowanie kolorową kredą na boisku szkolnym.

Tydzień Czytania był dobrą okazją, aby nagrodzić trójkę uczniów, którzy wypożyczyli najwięcej książek w roku szkolnym. Zwycięzcami zostali bracia Kamil i Daniel Nowak oraz Małgosia Czub.

Biblioteka Publiczna Grodzisk Wielkopolski

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.