XIX Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce-etap powiatowy

XIX Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce-etap powiatowy 1

W czwartek 5. lutego 2015 r. w Zespole Szkół im. Polskich Noblistów w Wielichowie odbył się etap powiatowy XIX Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Jego główne założenie to przybliżenie dziedzictwa kulturowego regionu oraz popularyzacja wiedzy geograficznej i historycznej o naszej „małej ojczyźnie”.  Mimo,  że materiał do opanowania na konkurs jest niezwykle obszerny, a pytania bardzo szczegółowe, corocznie do konkursu przystępuje kilka tysięcy uczniów z całej Wielkopolski. Również przedstawiciele naszej szkoły uczestniczą w tym konkursie i odnoszą godne podziwu sukcesy. Szkoła w Wielichowie wychowała  liczne grono laureatów konkursu na szczeblu powiatowym, rejonowym, a nawet wojewódzkim. Mamy nadzieję, że i tego roku będziemy mogli chwalić się  sukcesami naszych uczniów.
Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski, ale we współpracę zaangażował się również Urząd Miasta i Gminy w Wielichowie oraz Starostwo Powiatowe w Grodzisku Wielkopolskim. Władze lokalne obdarowały uczestników ciekawymi gadżetami promującymi naszą gminę, natomiast powiat ufundował nagrody książkowe oraz słodkie upominki.
Oprócz uczestników z naszej szkoły w konkursie brali również udział uczniowie z SP nr 4 w Grodzisku Wlkp. i z SP w Konojadzie. Testy uczestników sprawdzała komisja w składzie: Bożena Borowiak, Stanisław Wałkiewicz oraz przewodnicząca Renata Kurpisz.
Punktualnie o godz. 13.00 pani dyrektor Bogumiła Andrzejewska powitała uczestników konkursu, następnie głos zabrała Burmistrz Miasta i Gminy Wielichowo pani Honorata Kozłowska, która wyraziła podziw dla małych, lokalnych patriotów i obdarowała ich ciekawymi upominkami. Po wręczeniu pamiątkowych dyplomów i nagród książkowych każdy z uczestników otrzymał test, który mógł rozwiązywać maksymalnie przez 45 minut. O awans do etapu rejonowego, który był możliwy po uzyskaniu minimum 85% punktów, walczyło 15 uczniów.
Tytuł laureata zdobyli:
– reprezentanci Szkoły Podstawowej w Wielichowie
Zuzanna Misiorna kl. 4
Julia Wojciechowska kl. 4
Oskar Krawczyk kl. 5
– reprezentant Szkoły Podstawowej nr 4 w Grodzisku Wlkp.
Krystian Pośledni kl. 6
Cieszy fakt, że aż trójka uczniów ze Szkoły Podstawowej w Wielichowie zakwalifikowała się do kolejnego etapu tej rywalizacji. Mamy nadzieję, że podobnym sukcesem zakończy się etap rejonowy, który odbędzie się już 23 marca 2015 r.
ZS w Wielichowie dziękuje wszystkim zaangażowanym w organizację konkursu, a laureatom życzy kolejnych sukcesów.

Renata Kurpisz ZS Wielichowo

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
ink
ink
5 lat temu

A dlaczego na tablicy w klasie były informacje o Powstaniu Wielkopolskim? To nie fair wobec innych uczestników (w innych powiatach)!

ink
ink
5 lat temu

A dlaczego na tablicy w klasie były informacje o Powstaniu Wielkopolskim? To nie fair wobec innych uczestników (w innych powiatach)!

2
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x