XIV Grodziski Rajd Rowerowy

Sobotni Grodziski Rajd Rowerowy przejdzie z pewnością do historii jako ten, w którym liczba uczestników przekroczyła magiczną liczbę 100.

To wielka radość dla organizatorów i motywacja do dalszej pracy związanej z promocją turystyki rowerowej, jako doskonałej formy na aktywne spędzenie wolnego czasu.

Jak co roku, wrześniowy rajd odbył się w ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu. Zgromadzonych w sobotni poranek na grodziskim Starym Rynku cyklistów powitali wspólnie Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański oraz Prezes Grodziskiego Stowarzyszenia Cyklistów Bożena Iwaszkiewicz.

Po wspólnej fotografii oraz tradycyjnym przecięciu dętki rowerowej, cykliści podzieleni na dwie grupy, wyruszyli na rowerowy szlak.

Choć trasa nie była łatwa, mimo zmęczenia, wszyscy szczęśliwie dotarli do celu. W sali wiejskiej w Grąblewie, gdzie spotkały się obydwie grupy, organizatorzy przygotowali smaczny posiłek regeneracyjny. Dla uczestników rajdu, członkowie Grodziskiego Stowarzyszenia Cyklistów przygotowali liczne zabawy.

Optymizmem napawa fakt, że zdecydowana większość uczestników rajdu posiadała odblaskowe kamizelki, co świadczy o coraz większej świadomości rowerzystów, że poprawa ich widoczności na drodze zapewnia im większe bezpieczeństwo. Dzięki niej, rowerzyści są zdecydowanie lepiej widoczni dla innych uczestników ruchu, przesde wszystkim dla kierowców samochodów, którzy tym samym mają czas na podjęcie odpowiednio wcześnie działań, by uniknąć sytuacji zagrażających zdrowiu i życiu cyklistów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom XIV Grodziskiego Rajdu Rowerowego za wspólne spędzenie sobotniego przedpołudnia oraz zachęcamy do korzystania z wielu propozycji, jakie oferuje Gmina Grodzisk Wielkopolski oraz organizacje pozarządowe promujące sport i aktywność fizyczną.

XIV Grodziski Rajd Rowerowy dofinansowany był z budżetu Gminy Grodzisk Wielkopolski.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24