XI Hunters Grodziski Półmaraton „Słowaka”

Grodzisk Wielkopolski. 11 czerwca 2017 r. Bieg XI Hunters Grodziski Półmaraton „Słowaka”. Zawodnicy wyruszyli na jego trasę o godz. 9 rano. W Grodzisku jest bezchmurny słoneczny dzień.

Na liście startowej znalazło się 3241 osób. Pomiarów dokonuje datasport.pl. Pierwszy na mecie biegacz, Krzysztof Szymanowski, finiszował po czasie 1:14:04 od startu. Dystans półmaratonu wynosi 21 km i 97,5 metra. Jak łatwo obliczyć zawodnik biegł ze średnią prędkością ponad 17 km/h.


Czwartą kobietą na mecie, z czasem 01:27:33, była Dorota Przybysz reprezentująca Grodziski Klub Biegacza.

XI Hunters Grodziski Półmaraton „Słowaka” – wszystkie wyniki online

Krzysztof Szymanowski nie zwalnia tempa

Trasa biegu prowadziła po pętli ulic Stary Rynek, Rakoniewicka, Wypoczynkowa, Nowa, Słomińskiego, Łąkowa, Głogowska, Kąkolewska. Śliwkowa, Nowotomyska, Szubianki, droga serwisowa przy obwodnicy, Bukowska, OWP, Nowotomyska, Bukowska, 3 Maja, Kolejowa, Powstańców Chocieszyńskich, Chopina, Garbary, Poznańska, Stary Rynek.

Zapisy na XI Hunters Grodziski Półmaraton „Słowaka”, które rozpoczęły się 1 marca o godzinie 12.00 zakończyły się po zaledwie 22 godzinach.

Dla nas organizatorów to ogromne zaskoczenie, satysfakcja ale i zobowiązanie wobec uczestników naszej imprezy biegowej. Zarejestrowało się prawie 2900 osób, co znacznie przekroczyło obowiązujący limit zgłoszonych i opłaconych zawodników.

-cieszyli się wtenczas organizatorzy

Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego na kilka dni przed startem zwrócił się do mieszkańców:

Szanowni Mieszkańcy,

w niedzielę 11 czerwca 2017 roku, o godzinie 9.00 ze Starego Rynku wystartuje XI Hunters Grodziski Półmaraton „Słowaka”. Już po raz jedenasty to wielkie wydarzenie sportowe przyciągnie rzesze biegaczy nie tylko z Polski. Doskonała atmosfera towarzysząca uczestnikom to zasługa mieszkańców, którzy żywiołowo dopingują zawodników na trasie biegu.

Tegoroczny półmaraton może okazać się rekordowym pod względem frekwencji. Według wstępnych szacunków w biegu może wziąć udział 3000 zawodników. W związku z powyższym, zwracam się z prośbą o aktywny doping na trasie biegu.

W tym ważnym dniu pokażmy całej Polsce, że grodziszczanie słyną nie tylko z gospodarności i dobrej organizacji, ale potrafią także stworzyć wspaniałą atmosferę sportowego święta. Jednocześnie proszę o nieparkowanie samochodów na trasie biegu.

Na mapie kolorem czarnym oznaczona została trasa półmaratonu, przy której nie należy pozostawiać samochodów w dniu biegu tj. 11 czerwca 2017 roku w godzinach od 6.00 – 13.00. Raz jeszcze zapraszam wszystkich mieszkańców do wspólnego kibicowania i przepraszam za powstałe utrudnienia.

Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego
/-/ Henryk Szymański

XI Hunters Grodziski Półmaraton „Słowaka"

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.