X pięciobój mikołajkowy w Grodzisku

W ramach programu profilaktyczno – edukacyjnego dla dzieci „ Z Pyrkiem Bezpieczniej” grodziska Komenda Powiatowa Policji wraz z Przedszkolem Gminnym w Grodzisku Wlkp. 1 grudnia zorganizowała „X Pięciobój Mikołajkowy”. Powiatowo Gminny Turniej Przedszkoli, zgromadził na terenie hali sportowej w Grodzisku Wielkopolskim zawodników z kilkunastu przedszkoli z powiatu grodziskiego.

Do turnieju przystąpiło 10 drużyn w skład których wchodziło dziesięciu przedszkolaków, sędzia oraz opiekun grupy. Hasłem przewodnim Turnieju Mikołajkowego było „Chcesz być bezpieczny smyku, zapinaj pasy w foteliku”.

Na widowni wśród gości zasiedli Starosta Powiatu Grodziskiego Mariusz Zgaiński, Przewodniczący Rady Powiatu Grodziskiego Ryszard Balcerek, Burmistrz Grodziska Wlkp. Henryk Szymański, wójt Granowa Zbigniew Kaczmarek oraz radni gmin i powiatu grodziskiego, Dyrektorzy Przedszkoli i po raz pierwszy obecni ratownicy medyczni działający przy grodziskim szpitalu.

Komendę Powiatową Policji w Grodzisku Wlkp. reprezentował Komendant Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wlkp. insp. Dariusz Rusinek, Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego podinsp. Piotr Papież, Rzecznik Prasowy Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wlkp. st. asp. Tomasz Górny, policjanci Zespołu Prewencji Kryminalnej KPP Grodzisk Wlkp. sierż. Kamil Sikorski oraz sierż. Anna Jóśkowiak. Obecni byli również policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu w osobach podkom. Kingi Fechner-Wojciechowskiej oraz mł. asp. Krzysztofa Witczaka.

Honorowy patronat nad X Pięciobojem Mikołajkowym objął Starosta Powiatu Grodziskiego oraz Burmistrz Gminy Grodzisk Wlkp. Turniej rozpoczął się punktualnie o godz. 10.00 uroczystym przecięciem wstęgi. Drużyny w skład których wchodziło po dziesięciu uczestników rozpoczęły rywalizację w sześciu konkurencjach sportowych.

Pierwsza konkurencja to znajomość numerów alarmowych. Zawodnicy kolejno podbiegali do kartoników w których znajdowały się bombki z numerami alarmowymi 997,998,999. Uczestnik tej konkurencji miał wybrać prawidłowy numer alarmowy Policji i powiesić go na choince. Wygrała drużyna która popełniła najmniej błędów oraz zrobiła to najszybciej.

Druga konkurencja polegała na zwróceniu uwagi na elementy odblaskowe w tym żółte kamizelki. Każdy uczestnik na starcie zakładał samodzielnie kamizelkę odblaskową następnie zabierał tackę, z którą podbiegał do pojemnika z prezentami po włożeniu jednego z prezentów pospiesznie biegł do wyznaczonego miejsca gdzie prezent ten pozostawiał. Wygrała drużyna, która zrobiła to najszybciej.

Trzecią konkurencją było pakowanie prezentów. Zawodnicy kolejno podbiegają do kartonika w którym są czekoladowe bombki, zabierają po dwie bombki i podbiegają do choinki gdzie wkładają te bombki do kartonika następnie po ukończeniu biegu wspólnie z panią opiekunką pakują prezent w ozdobny papier i przewiązują kokardą. Wygrała drużyna, która zrobiła to najszybciej.

Układanie Puzzli „Pyrek w czapce Mikołaja” było czwartą konkurencją. Zawodnicy podbiegają do koperty wyjmują puzzle i układają z nich postać Pyrka w czapce Mikołaja. Wygrywa drużyna, która pierwsza wykonała to zadanie w jak najkrótszym czasie.

Do piątej konkurencji zostali zaangażowani goście. Osoby zaproszone przez elfów z publiczności stoją przed rysunkiem Mikołaja, gdzie każdy w czasie jak najkrótszym z zawiązanymi oczyma maluje odpowiednie elementy Mikołaja. Wygrywa ten kto zrobi to najdokładniej.

Szósta konkurencja poprzedzona została informacją podaną przez policjanta o zasadach bezpieczeństwa jakie obowiązują małe dzieci podczas jazdy samochodem w fotelikach z zapiętymi pasami bezpieczeństwa. Zadanie do wykonania polegało na założeniu szarfy jako pasu bezpieczeństwa, zabraniu auta, które należało pchać po czworakach lub po kolanach do pachołka. Wygrała drużyna, która zrobiła to najszybciej.

W trakcie Turnieju zaprezentowała się maskotka Wielkopolskiej Policji „ Sierżant Pyrek”, oraz Mikołaja którzy wraz z zaproszonymi gośćmi oraz dziećmi w przerwach między konkurencjami świetnie się bawili Podczas turnieju nie zabrakło elfów, które zabawiały dzieci, a co najważniejsze rozdawały prezenty.

Po podsumowaniu wyników wyłoniono zwycięzcę X Powiatowo – Gminnego Turnieju Mikołajkowego z hasłem „Chcesz być bezpieczny smyku zapinaj pasy w foteliku”, którym okazało się: Przedszkole Gminne z Grodziska Wlkp. II miejsce zajęło Przedszkole w Rakoniewicach, III Przedszkole z Łubnicy.

Na zakończenie Pani podkom. Kinga Fechner- Wojciechowska na ręce Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wlkp. insp. Dariusza Rusinka złożyła stosowny adres od Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, w którym Pan Naczelnik kom. Maciej Purol wyraża serdeczne podziękowania za zaangażowanie w realizowanie zadań związanych szeroko rozumianą profilaktyką na terenie powiatu grodziskiego.

Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Wlkp. składa podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji X Powiatowo – Gminnego Turnieju Przedszkoli “Pięciobój Mikołajkowy” oraz wsparły go finansowo. Serdeczne podziękowania należą się również Kapelmistrzowi Grodziskiej Orkiestry Dętej, Panu Stanisławowi Słowińskiemu, pod którego batutą orkiestra od dziesięciu lat przygrywa nam podczas, każdego z Turniejów.

[good-old-gallery id=”3275″]

Korespondencja KPP Grodzisk Wlkp.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.