X JUBILEUSZOWY POWIATOWY RAJD ROWEROWY

X JUBILEUSZOWY POWIATOWY RAJD ROWEROWY 1

W piątek, 29 maja 2015 roku po raz dziesiąty młodzież z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu grodziskiego wzięła udział w corocznym Powiatowym Rajdzie Rowerowym, organizowanym przez grodziskie Starostwo Powiatowe. Do udziału zgłosiło się czternaście piętnastoosobowych drużyn, pod opieką nauczycieli. Zbiórka i otwarcie Rajdu, z udziałem całego Zarządu Powiatu Grodziskiego – starosty Mariusza Zgaińskiego, wicestarosty Antoniego Kłaka i członka Zarządu Sławomira Górnego odbyły się tradycyjnie przy Grodziskiej Hali Sportowej.

Tuż po godzinie 9.00 kolumna wyjechała i ulicami Grodziska Wielkopolskiego przejechała w stronę Grąblewa, Strzelc, Kurowa, aby dotrzeć do Wiejskiego Centrum Kultury i Sportu Wigwam w Zdroju. O bezpieczeństwo uczestników na trasie zadbali policjanci z grodziskiej Komendy Powiatowej Policji (w tym patrol rowerowy) i wóz strażacki z KPPSP. Ewentualne usterki techniczne jednośladów likwidował po raz dziesiąty pan Andrzej Kaczmarek – właściciel serwisu i sklepu rowerowego w Grodzisku Wielkopolskim, który od początku uczestniczy w rajdach i jest ich dobrym duchem, a także funduje gadżety rowerowe dla rajdowiczów.

W Zdroju na uczestników, do których na zaproszenie wicestarosty dołączyła grupa cyklistów seniorów, czekały napoje, grillowana kiełbaska i inne przekąski. W ramach imprezy, każda drużyna typowała spośród siebie trójki, które wzięły udział w konkursach: sprawnościowym, wiedzy przedlekarskiej, wiedzy o zasadach ruchu drogowego oraz wiedzy o sukcesach polskiej kinematografii, z okazji pierwszego w historii Oscara dla filmu nieanglojęzycznego dla polskiego filmu „Ida”.

Policjanci z kolei przygotowali swoisty test sprawnościowy, który cieszył się ogromną popularnością – chętni mogli spróbować jazdy na rowerze w specjalnych alkogoglach, imitujących zaburzenia widzenia i koordynacji po spożyciu alkoholu.

Po podliczeniu punktów w poszczególnych konkurencjach, przyszedł czas na rozdanie nagród. Puchar, dyplom i upominki dla najlepszej drużyny Rajdu zdobyła Grupa III z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Grodzisku Wielkopolskim. W każdej z konkurencji wyróżniono także najlepsze trójki, a były to: dziewczyny z ekipy Gimnazjum Grodzisk, grupa IV (test z wiedzy o filmach), gimnazjaliści z Wielichowa (sprawnościowy), ekipa z grupy I LO (pomoc przedlekarska) oraz z grupy III ZSP (ruch drogowy).

Tuż przed zakończeniem Rajdu, na uczestników czekała jeszcze duża atrakcja – losowanie rowerów. W jego wyniku, rower ufundowany przez gospodarza terenu, burmistrza Grodziska Wielkopolskiego powędrował do Marcina Majchrzaka (Gimnazjum w Ptaszkowie). Nagrodę wraz z kaskami wręczył w imieniu fundatora sekretarz Gminy Grodzisk Wielkopolski, Artur Kalinowski.

Z kolei rower ufundowany przez radnych Rady Powiatu Grodziskiego wylosowała Nicole Kaczmarek, uczennica grodziskiego „Słowaka”, a przekazania nagrody dokonał wicestarosta grodziski Antoni Kłak.

Organizatorzy Rajdu, grodziskie Starostwo Powiatowe serdecznie dziękuje za pomoc: strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, policjantom z Komendy Powiatowej Policji, dyrektorowi i pracownikom Grodziskiej Hali Sportowej, Powiatowemu Zarządowi Dróg, Szkole Podstawowej nr 1 za wypożyczenie miasteczka rowerowego, panu Andrzejowi Kaczmarkowi i Tadeuszowi Judkowi (Wigwam).

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x