W tym roku X edycja Konkursu Poezji Śpiewanej “Ocalić od zapomnienia” była zaadresowana do uczniów szkół podstawowych powiatu grodziskiego oraz uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Grodzisku Wielkopolskim. 

Tematyczny dobór repertuaru dotyczył polskich kolęd i piosenek związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia. To co warto chronić i zapisać w pamięci młodego pokolenia, to bogactwo utworów, które od wieków tworzyły i tworzą polską kulturę i tożsamość narodu związanego z tradycją chrześcijańską.

Młodzi ludzie, którzy wzięli udział w konkursie, wykazali się ogromną kreatywnością. Sięgając po teksty kolęd, swój występ wzbogacili oryginalnym połączeniem np.: wokalu z językiem migowym, występami zespołu tanecznego, czy też świąteczną choreografią. W dniu 16.12.2021 r. dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Anna Matysiak, wicedyrektor Aldona Banaszak oraz organizatorki konkursu, panie Anna Majcherek i Grażyna Wiśniewska wręczyły nagrody:

I miejsce otrzymały: Nadia Łagocka i Nikola Stachowiak ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Grodziska Wlkp. ,

II miejsce: Maria Kaczmarek z Bukowca, 

III miejsce:  Zofia Pałyga ex aequo Oliwia Łyskawińska  z SP4 ,

wyróżnienia otrzymały : Zuzanna Kiliańska  oraz  Natalia Stefańska z SP 4.

Przygotowaniem młodzieży zajęły się panie: Katarzyna Buda, Beata Pałyga, Anna Kaczmarek, Patrycja Stachowiak, Iwona Badura-Łagocka, Anna Piskorz oraz Magdalena Bartkowiak. Organizatorki dziękują paniom za  poświęcony czas i współpracę.

ZST Grodzisk Wlkp.

0 0 głosów
Ocena artykułu


Telewizory do kupienia

"PGO24 Portal Grodziska i okolic - lokalny serwis informacyjny działający od 2010 w powiecie grodziskim (wielkopolskie).

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze