X Biatlon letni GKB

X Biatlon letni GKB 1

Grodziski Klub Biegacza zaprasza do udziału w X edycji Biatlonu letniego, czyli połączenia dwóch dyscyplin: biegania i strzelania.

Bieg odbędzie się w niedzielę 26 sierpnia 2018 r.  Start i meta zlokalizowane będą na terenie Strzelnicy Sportowej w Zdroju koło Grodziska Wlkp.. Start biegu nastąpi o godzinie 11.00 i 12:00.

praca grodzisk wlkp

Bieg zostanie rozegrany na dystansie około 8 km, 2 pętle po 4 km ( + ewentualne rundy karne po 100m za każdy niecelny strzał).

Bieg rozgrywany będzie następującym systemem:

START – bieg 200 m do stanowiska strzelniczego w pozycji leżącej (5 strzałów, broń czeka i zostaje na strzelnicy) – bieg 100 m do miejsca startu – dodatkowe 100 m z każdy niecelny strzał – bieg 1850 m – nawrót – powrót tą samą trasą 1850m – 2 pętla i 2 strzelanie jak wyżej – META. Ewentualny czas oczekiwania na zwolnienie stanowiska strzelniczego będzie odliczony od wyniku.

Po starcie pierwszych trzech osób co 2 minuty startować będą kolejne trójki, tak aż wystartują wszystkie przewidziane w danej turze osoby. Potem start kolejnej tury osób w tym samym systemie.

Każdy niecelny strzał karany będzie dodatkowymi 100 m biegu na pętli wyznaczonej taśmą umiejscowioną między strzelnica, a miejscem startu i mety.

Szczegółowe informacje na www.gkb.info.pl

UWAGA!

Organizatorzy przewidują również biegi dla dzieci. Szczegóły w regulaminie zawodów.

 

X Biatlon letni GKB 2

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x