Wystawa w Galerii Młodych

Wystawa w Galerii Młodych 1

W piątek 14 listopada w Galerii Młodych grodziskiej Biblioteki Publicznej odbył się wernisaż wystawy prac plastycznych oraz wieczór poetycki Aleksandry Beker – uczennicy grodziskiego Liceum Ogólnokształcącego.

W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański, który młodej artystce pogratulował talentów i złożył serdeczne życzenia wielu artystycznych sukcesów. W trakcie wieczoru poetyckiego koleżanki i koledzy z grupy teatralnej Arlekin zaprezentowali kilkanaście wierszy, które Aleksandra pisze jak sama mówi „z potrzeby chwili”.

Aleksandra Beker ma 17 lat. Mieszka w Grodzisku Wielkopolskim. Uczęszcza do Liceum Ogólnokształcącego. Swoją przygodę ze sztuką rozpoczęła już w dzieciństwie. Od małego lubiła rysować, kolorować, malować. Z czasem rysowanie stało się czymś więcej niż tylko sposobem na nudę. Rysuje głównie tradycyjnymi sposobami, czyli ołówkami i kredkami, ale także maluje pastelami suchymi i olejnymi. Wiele satysfakcji sprawia jej także tworzenie grafiki komputerowej. Najczęściej maluje portrety i postaci ludzkie, gdyż uważa, że “człowiek jest niesamowitą istotą, ciągle zmienia mimikę twarzy, gesty i jest to wspaniałe”.

Galeria Młodych grodziskiej Biblioteki Publicznej powstała z myślą o tych wszystkich, którzy zajmują się jakąkolwiek działalnością artystyczną i chcieliby zaprezentować ją szerszej publiczności.

Głównym celem projektu jest rozwijanie zdolności artystycznych dzieci i młodzieży, który będzie realizowany poprzez działalność wystawienniczą i inne formy edukacji np. organizowanie spotkań, pokazów, konkursów, warsztatów.

Wystawę można oglądać w Galerii Biblioteki przy ul. Kolejowej do 10 grudnia br.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x