Wystawa poświęcona Polskiemu Kontyngentowi Wojskowemu w Iraku

Kilka dni temu obchodziliśmy 101. rocznicę Odzyskania Niepodległości. W kontekście tej dostojnej rocznicy bardzo wiele mówimy o bohaterstwie żołnierzy polskich, którym w główniej mierze zawdzięczamy wolność.

Dzisiaj na szczęście wojsko polskie nie musi walczyć w obronie Ojczyzny, chociaż cały czas stoi na straży  bezpieczeństwa naszych granic.

         Od wielu lat żołnierze polscy uczestniczą w misjach pokojowych w wielu miejscach na całym świecie. Od 2003 roku Polski Kontyngent Wojskowy pełni misję w Iraku, często w ekstremalnych warunkach.

Dzięki  uprzejmości Stowarzyszania Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Grätz” zorganizowana została wystawa w Muzealnej Izbie Tradycji Ziemi Grodziskiej poświęcona Polskiemu Kontyngentowi Wojskowemu w Iraku oraz znanej powszechnie obronie ratusza (city hall) w Karbali. Na wystawie zgromadzono umundurowanie i wyposażenie polskich żołnierzy w Iraku oraz repliki używanej tam broni.

      Wystawę można oglądać od wtorku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00 oraz w  trzy kolejne niedziele (tj. 17, 24 listopada i  1 grudnia) w godzinach od 10:00 do 13:00.  Oraz w innym terminie, po wcześniejszym uzgodnieniu telefoniczny.  (tel. 61 22 71 228)

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.