Wyślij roczne zeznanie podatkowe przez Internet

1 stycznia rozpoczął się nowy okres rozliczeń w podatku dochodowym za 2015 rok. Jak co roku zachęcamy aby obowiązek złożenia zeznania rocznego zrealizować przez Internet.

Deklaracje podatkowe można składać drogą elektroniczną korzystając z:

– usługi wstępnie wypełnionego zeznania za portalu podatkowym ( usługa będzie udostępniona w marcu 2016)

– formularzy elektronicznych z systemu e-deklaracje,

– aplikacji e-deklaracje desktop

Ponadto, drogą elektroniczną można składać deklaracje bezpośrednio z systemów finansowo – księgowych przy wykorzystaniu odpowiednich aplikacji (modułów) dostarczanych przez producentów oprogramowania, a także korzystając z oprogramowania dostarczonego przez innych producentów.

Złożenie zeznania drogą elektroniczną pozwala nie tylko ograniczyć formalności do minimum. Ta forma rozliczenia gwarantuje oszczędność czasu oraz kosztów związanych z opłatami pocztowymi, czy dotarciem do urzędu skarbowego. Wszystko za pomocą jednego narzędzia – komputera z dostępem do Internetu. Warto zatem spróbować, tym bardziej, że bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego można wysłać przez internet: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT- 39, PIT-16A, PIT-19A wraz z załącznikami oraz korekty tych deklaracji.

W przypadku pojawienia się wątpliwości zawsze można skorzystać z instrukcji wypełniania zeznań „krok po kroku” zamieszczonej na stronie www.portalpodatkowy.mf.gov.pl. (zakładka e-Deklaracje).

System e-Deklaracje jest bezpieczny i całkowicie darmowy. Wypełnione zeznanie zostanie przesłane bezpośrednio do urzędu skarbowego.

Jeśli jeszcze nie złożyłeś swojego zeznania, a chcesz uniknąć kolejek na poczcie i w urzędzie skarbowym – zrób to w formie elektronicznej.

Więcej informacji można znaleźć:

1. Pod adresem www.portalpodatkowy.mf.gov.pl

Można skorzystać z instrukcji obsługi formularzy interaktywnych zamieszczonej na stronie systemu e-Deklaracje na www.finanse.mf.gov.pl (zakładka – Instrukcje).

2. Korzystając z infolinii Portalu Podatkowego czynnej od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00

Tel. 801055055 (dla połączeń z telefonów stacjonarnych)

Tel. 22 3300330 (dla połączeń z telefonów komórkowych)

Tel. +48 22 3300330 (dla połączeń z zagranicy).

3. Dodatkowa pomoc w sprawie problemów technicznych przy obsłudze systemu – e-mail: [email protected]

Wybrane dla Ciebie