Wyregulują światła za darmo

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim zachęcają wszystkich kierowców do udziału w kampanii “Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”.

Dzięki akcji prewencyjnej kierowcy będą mogli skorzystać z darmowej regulacji świateł na terenie Stacji Diagnostycznej “Edmund Bosy” w Dębsku oraz Stacji Diagnostycznej “SYLKOM” w Grodzisku Wielkopolskim.

15 i 16 listopada będzie możliwość skorzystania z darmowej regulacji świateł w pojazdach w ramach trwającej kampanii policyjnej pod nazwą “Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. Do tegorocznej akcji grodziscy policjanci zaprosili Stację Diagnostyczną Edmunda Bosego przy ul. Rakoniewickiej 14 w Dębsku.

16 listopada podobne badania w ramach akcji kierowcy będą mogli przeprowadzić na terenie Stacji Diagnostycznej “SYLKOM” ul. Nowotomyska 131 w Grodzisku Wielkopolskim.

W godzinach 8:00 – 14:00 każdy z kierowców po uprzednim poinformowaniu o chęci udziału w kampanii będzie mógł skorzystać z nieodpłatnej regulacji świateł w swoim pojeździe.

Prawidłowe działanie świateł ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, ponieważ zasięg pola oświetlonego przez reflektory, zwłaszcza przy użyciu świateł mijania, jest determinowany, poza ich ogólnym stanem technicznym, takimi czynnikami jak: właściwe ustawienie wysokości świateł, prawidłowy rozkład granicy światła i cienia oraz natężeniem emitowanego światła. Wszelkie niedomagania w tym zakresie mogą skutkować między innymi niedostatecznym oświetleniem drogi i jej poszczególnych części albo prowadzić do olśnienia innych uczestników ruchu drogowego np. przy zastosowaniu niehomologowanych świateł samowyładowczych.

KPP Grodzisk Wlkp.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *