Wyprawa po sukces

Szkoła Podstawowa w Grąblewie po raz trzeci otrzymała grant na kreatywne uczenie matematyki.

          W czerwcu mFundacja rozstrzygnęła szóstą edycję swojego flagowego programu grantowego – mPotęga. W tym roku projekt pt. „Wyprawa po sukces”, napisany przez Danutę Bartkowiak, jako jeden z najwyżej ocenionych przez kapitułę konkursu otrzymał dofinansowanie w wysokości 5 tys. złotych oraz brał udział w głosowaniu internetowym. Projekt zakłada przeprowadzenie konkursów zespołowych dla rodziców i dzieci, cykl warsztatów prowadzonych przez rodziców oraz wycieczki do miejsc pracy rodziców.

          Pierwszym etapem realizacji było spotkanie z rodzicami uczniów, podczas którego przedstawiono zasady konkursu zespołowego, w ramach którego rodzice wraz z uczniami przygotowują prace przedstawiające wykorzystanie matematyki w życiu codziennym. Na spotkaniu wyłoniono także rodziców chętnych do zaprezentowania konieczności wykorzystywania matematyki w ich pracy zawodowej.

          17 października w godzinach popołudniowych odbyły się pierwsze warsztaty poprowadzone przez krawcową Emilię Flis, mamę jednej z uczennic. Podczas zajęć uczestnicy wykonywali wiele zadań matematycznych takich jak rysowanie i wycinanie wielokątów, obliczanie oraz porównywanie pól figur. Utrwalali cechy przystawania figur i pojęcia metra bieżącego. Ostatecznym efektem ich pracy były wytworzone torebki i piórniki.

          W organizację warsztatów włączyło się także Stowarzyszenie Bezpieczna Wieś Grąblewo, a jego przedstawicielka Genowefa Śron aktywnie wspierała uczestników w ich wysiłku.

          Doceniając wielką wagę matematyki w życiu człowieka swoją obecnością zaszczycił uczestników i organizatorów Piotr Hojan, Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego. Wsparł on dobrym słowem uczniów zmagających się z matematycznymi zawiłościami w pracach krawieckich oraz zapoznał się z galerią prac konkursowych wykonanych przez uczniów wraz z rodzicami.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku

Informacja prasowa

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *