Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

Wypadek śmiertelny między Ruchocicami, a Grodziskiem

Jedna osoba nie żyje, a dwie są ciężko ranne po wypadku, do którego doszło dziś rano na drodze krajowej 32 między Ruchocicami, a Grodziskiem.

Około 9.00 kierujący samochodem Audi, jadąc z kierunku Ruchocic w kierunku Grodziska, podjął manewr wyprzedzania.


Według wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Audi A4, 18-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego, podjął manewr wyprzedzania samochodu marki VW Polo. W tym czasie doprowadził do uderzenia w tylny lewy błotnik, a następnie przekroczył lewą oś jezdni. Wjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z jadącą z naprzeciwka 26-letnią mieszkanką powiatu grodziskiego, kierującą samochodem osobowym marki VW Golf. 76-letnia mieszkanka powiatu grodziskiego, pasażerka siedząca obok kierowcy w samochodzie marki VW Golf mimo podjętej reanimacji w wyniku doznanych obrażeń zmarła.

Kierowcy z golfa i audi zostali przetransportowani do poznańskich szpitali. Ich stan oceniono jako poważny. Kierująca z vw polo nie odniosła poważniejszych obrażeń.

Na miejscu pracowali policjanci z grodziskiego Ogniwa Ruchu Drogowego, strażacy z KPP PSP w Grodzisku Wielkopolskim, dwa Zespoły Pogotowia Ratunkowego.

Nadzór nad wykonywanymi czynnościami sprawował Prokurator Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim. Obecny na miejscu wypadku był również Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Wielkopolskim.

Sprawę wyjaśniać będzie policja i prokuratura.

Postępowanie w powyższej sprawie mające na celu wyjaśnienie i odtworzenie w szczegółach zaistniałej sytuacji poprowadzą policjanci z Wydziału Kryminalnego grodziskiej jednostki Policji.

Apel!!!

Pogarszająca się pogoda często sprawia, że sytuacja na drodze zmienia się w sposób dynamiczny. To właśnie od kierowcy w dużej mierze wymagane jest dostosowanie się do zmiennych warunków panujących na drodze. Najczęstszym błędem kierowców jest niedostosowanie prędkości, jak również nie zachowanie należytej ostrożności. Brak doświadczenia, zwłaszcza u młodych kierowców może doprowadzić do tego, że nawet najmniejszy błąd może stać się przyczyną wielu tragedii.

KPP Grodzisk Wlkp.

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24