Wykluczenie transportowe

Do Starosty Grodziskiego wpłynęła petycja mieszkańców miejscowości Kotusz, Puszczykowo, Puszczykówiec i Łęki Wielkie w Gminie Kamieniec.

Wnioskodawcy zwrócili się z prośbą o zorganizowanie tam transportu zbiorowego, gdyż wykluczenie transportowe, którego “ofiarami stało się wielu mieszkańców naszych miejscowości uniemożliwia, bądź utrudnia w stopniu znacznym realizacje potrzeb związanych z edukacją, opieką zdrowotną, aktywizacją zawodową, dostępem do służby publicznej oraz innych instytucji i placówek” – czytamy w petycji

Na terenie tych miejscowości mieszka ok. 300 osób pozbawionych własnego środka lokomocji. W około 30 przypadkach występują znaczne utrudnienia w zapewnieniu transportu dla uczniów szkół średnich – informują mieszkańcy.

Najbliższy transport sieciowy dostępny jest dopiero od miejscowości Parzęczewo oddalonej od Kotusza o 7 km, Puszczykowa o 3 km, Puszczykówca o 4 km, a w przypadku Łęk Wielkich najbliższy transport sieciowy dostępny jest od Wolkowa, oddalonego o 3 km, co czyni tego typu transport nieosiągalnym dla wielu mieszkańców naszych miejscowości

-argumentują autorzy petycji

Nawiązując do Państwa petycji z dnia 19.07.2019 r. w sprawie zapewnienia transportu zbiorowego na terenie Powiatu Grodziskiego z miejscowości Kotusz, Puszczykowo, Puszczykówiec, Łęki Wielkie do siedziby Powiatu pragnę zapewnić o pełnym zrozumieniu problemu dotyczącego braku komunikacji zbiorowej w obrębie ww. regionu. W związku z powyższym uprzejmie informuję, że w drugiej połowie sierpnia lub na początku września 2019 r. zorganizowane zostanie w pierwszej kolejności spotkanie Wójtów i Burmistrzów naszego Powiatu, celem pozyskania informacji o potrzebie zorganizowania komunikacji w poszczególnych gminach, w połączeniu z siedzibą Powiatu. Jednocześnie informujemy, że planowane jest także spotkanie przedstawicieli miejscowości wymienionych w petycji z przedsiębiorcami wykonującymi regularny przewóz osób na terenie Powiatu Grodziskiego.

-odpowiedział na petycję Starosta Grodziski, Mariusz Zgaiński

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *