Wycieczka do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach

Wycieczka do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej  w Mniszkach 1

We wtorek 8 września wybraliśmy się na wycieczkę do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach. Na miejscu czekali na nas przewodnicy, którzy oprowadzili nas po warsztatach ginących zawodów. Byliśmy w kuźni, w warsztacie bednarskim, u pszczelarza, garncarza, szewca, praczki, w dawnym składzie kolonialnym, we wnętrzu kuchni oraz u mleczarza.

W każdym z tych warsztatów i pomieszczeń mogliśmy spróbować, w jaki sposób wykonywano dawniej różne czynności w życiu codziennym oraz zawodowym, np. mieliśmy możliwość prania tarką, prasownia żelazkiem na węgielki oraz żelazkiem na ,,duszę”. Mogliśmy również ubrać się w strój pszczelarza i kowala. Obejrzeliśmy wnętrze dawnego spichlerza i wyposażenie dawnej klasy szkolnej. Mogliśmy zasiąść w ławkach oraz spróbować swoich sił w pisaniu piórem na atrament. Następnie zostaliśmy podzielni na trzy grupy, z których każda brała udział w warsztatach tematycznych.

W warsztacie wikliniarskim wyplataliśmy wózki z wikliny, które mogliśmy zabrać do domu. W warsztacie garncarskim każdy uczestnik mógł popracować na kole garncarskim i ulepić formę z gliny. Efekty swojej pracy mogliśmy zabrać ze sobą. W warsztacie pszczelarskim wykonywaliśmy ozdobne świeczki z pszennego prawdziwego wosku. Podczas naszego pobytu w Mniszkach zostaliśmy poczęstowani kiełbaskami z grilla i pysznym, świeżym plackiem drożdżowym oraz kawą i herbatą. Wycieczkę uważamy za udaną i cieszymy się, że mogliśmy zobaczyć i przekonać się jak dawniej ludzie pracowali i spędzali czas.

WTZ Grodzisk Wlkp.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x