Wtorki z JPK_VAT również w grudniu – szkolenia dla podatników w każdym urzędzie skarbowym

Wtorki z JPK_VAT również w grudniu – szkolenia dla podatników w każdym urzędzie skarbowym 1

Urząd Skarbowy w Grodzisku Wielkopolskim kontynuuje akcję informacyjną dla mikroprzedsiębiorców. Ma ona na celu poszerzenie wiedzy na temat obowiązkowego od stycznia 2018 r. Jednolitego Pliku Kontrolnego VAT.

Notujemy bardzo duże zainteresowanie przedsiębiorców „Wtorkami z JPK_VAT” dlatego zamierzamy kontynuować akcję do końca roku. W każdym urzędzie skarbowym w grudniowe wtorki zainteresowani będą mogli uzyskać pomoc i porady z zakresu Jednolitego Pliku Kontrolnego.

– informuje Krajowa Administracja Skarbowa.

Akcję kierujemy w szczególności do mikroprzedsiębiorców, składających deklaracje VAT – to oni bowiem od 2018 roku dołączą do grona podmiotów objętych obowiązkiem wysyłania JPK_VAT.

W każdy wtorek grudnia o godz. 13:00 w urzędach skarbowych województwa wielkopolskiego prowadzimy specjalne szkolenia, podczas których przekażemy wiedzę czym jest Jednolity Plik Kontrolny, jak go wygenerować i wysłać oraz jak uniknąć błędów w jego przygotowaniu. W Wielkopolsce dotyczy to blisko 170 tysięcy przedsiębiorców. Szczegółowe informacje organizacyjne będą udzielane w poszczególnych urzędach.

JPK_VAT to zestaw informacji o zakupach i sprzedaży, który wynika z ewidencji VAT za dany okres. Informacje do utworzenia JPK_VAT są pobierane bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych firmy. Przesyła się go wyłącznie
w wersji elektronicznej, w określonym układzie i formacie, do 25. dnia miesiąca za miesiąc poprzedni.

Od 1 stycznia 2018 r. ok. 1,6 mln mikroprzedsiębiorców dołączy do grona podatników VAT, którzy prowadzą elektroniczną ewidencję VAT (czyli rejestr sprzedaży i zakupów VAT) oraz przesyłają ją fiskusowi jako JPK_VAT.
Ci z nich, którzy zdecydują się na przesyłanie Jednolitego Pliku Kontrolnego jeszcze w tym roku (za październik, listopad, grudzień 2017), będą mogli liczyć na szybszy zwrot VAT (czas oczekiwania zostanie im skrócony z 60 do 25 dni).

Więcej na www.jpk.mf.gov.pl

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x