Press "Enter" to skip to content

Wrocławskie muzea i odwiedziny u Juliusza S.

Po tak długiej przerwie, w końcu udało nam się wyjechać! – cieszą się uczniowie klas IIa3, IIb3 i IIc3 grodziskiego LO, którzy pod opieką pań Tatiany Borowskiej, Danuty Szymkowiak i Alicji Brembor-Kubackiej wyjechali 9 czerwca 2021 r. na  wycieczkę do Wrocławia.

Jakże inaczej musiały smakować wycieczkowe propozycje, po okresie długiego postu wymuszonego pandemią…

Wycieczka obejmowała zwiedzanie Muzeum „Pana Tadeusza” na Starym Rynku, w którym odkrywaliśmy nowoczesny sposób prezentacji dzieł i twórczości Adama Mickiewicza. Pod okiem przewodniczki, która szczegółowo wprowadziła nas w nastrój romantyzmu, płynnie przeszliśmy do wystawy z czasów komunistycznych na temat Jana Nowaka Jeziorańskiego i Władysława Bartoszewskiego.  Oprócz tego zwiedziliśmy Muzeum Narodowe, w którym podzieleni na grupy poznaliśmy niezwykłe zbiory. Pierwsza z grup miała możliwość zdobycia informacji na temat mody na przestrzeni wieków. Druga grupa poznała  kulturę śląską oraz sztukę europejską.

-relacjonują atrakcje, jakie czekały na nich we Wrocławiu

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta u  Juliusza Słowackiego, patrona naszej szkoły.  W pobliskim parku przy pomniku wieszcza odsłoniętym w 1984 z zapałem odśpiewaliśmy pieśń szkoły i zrobiliśmy grupowe zdjęcie. To właśnie w tym miejscu zrodziła się idea rodziny Szkół imienia Juliusza Słowackiego! Na koniec czekało nas zwiedzanie pięknego Wrocławia. Część udała się na dłuższy spacer, którego głównymi punktami były Katedra i Ostrów Tumski, a reszta udała się w kierunku miejskiego ratusza. Wszyscy bardzo zadowoleni wrócili do domu.

-informują

Źródło: LO Grodzisk Wlkp.

Rozpocznij dyskusję. Wyraź swoją opinię!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.