Medale “Zasłużony dla Powiatu Grodziskiego” i “Nagrody gospodarcze Starosty Grodziskiego”.

Podsumowanie minionego roku, połączone z przedstawieniem planów na przyszłość, jak również złożenie życzeń na nadchodzące miesiące, przez samorząd powiatowy, odbyło się w Grodziskiej Hali Sportowej, 5 lutego 2016 roku, w godzinach popołudniowych. Wystąpienie starosty połączone było z prezentacją multimedialną. Podsumowaniem były podziękowania sponsorom tegorocznej uroczystości.

Z zaproszenienia przewodniczącej Rady Powiatu Doroty Jaśkowiak i starosty grodziskiego Mariusza Zgaińskiego skorzystało wielu gości, w tym euro – i parlamentarzyści, przedstawiciele wojewódzkich i lokalnych władz samorządowych, szefowie jednostek różnego szczebla, przedstawiciele firm oraz organizacji, reprezentujących różne środowiska na terenie powiatu, sołtysi z całego terenu., pracownicy starostwa.

Tegoroczną imprezę prowadził sekretarz powiatu Tomasz Dolata.

Ważnym elementem spotkania noworocznego było wręczenie medali i nagród.

W pierwszej części MEDAL „ZASŁUŻONY DLA POWIATU GRODZISKIEGO” z rąk przewodniczącej i starosty otrzymali:

PANI ANNA FORMANIEWICZ – kierownik Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach. Medal „Zasłużony dla Powiatu Grodziskiego”, przyznany został przez Radę Powiatu Grodziskiego, za wieloletnie zasługi na rzecz promocji i popularyzowania idei pożarnictwa w Powiecie Grodziskim, a także pełne zaangażowanie w powstanie, rozwój i funkcjonowanie Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach oraz

PAN nadbrygadier w stanie spoczynku RYSZARD KAMIŃSKI – dotychczasowy Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP w Poznaniu.
Medal „Zasłużony dla Powiatu Grodziskiego”, przyznany przez Radę Powiatu Grodziskiego, za wieloletnie zasługi na rzecz rozwoju ratownictwa i bezpieczeństwa pożarowego mieszkańców Powiatu Grodziskiego, a także zaangażowanie w rozbudowę i rozwój Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach.

Ze względów zdrowotnych nie przybyli:

PAN nadbrygadier WOJCIECH MENDELAK – dotychczasowy Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP w Poznaniu.
Medal „Zasłużony dla Powiatu Grodziskiego”, przyznany przez Radę Powiatu Grodziskiego, za wieloletnie zasługi na rzecz rozwoju ratownictwa i bezpieczeństwa pożarowego mieszkańców Powiatu Grodziskiego, a także zaangażowanie w rozwój Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach.

KSIĄDZ st. bryg. w stanie spoczynku JERZY KOŁODZIEJCZAK – dotychczasowy KRAJOWY DUSZPASTERZ STRAŻAKÓW
Medal „Zasłużony dla Powiatu Grodziskiego”, przyznany przez Radę Powiatu Grodziskiego, za wieloletnią posługę duszpasterską na rzecz strażaków, popularyzowanie idei pożarnictwa w Powiecie Grodziskim poprzez wzbogacenie eksponatów Wielkopolskiego Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach o pamiątkową kolekcję.

Drugą częścią było wręczenie NAGRODY GOSPODARCZEJ STAROSTY GRODZISKIEGO – Lider Przedsiębiorczości Powiatu Grodziskiego – w dowód uznania ich osiągnięć, za inspirowanie rozwoju przedsiębiorczości na terenie powiatu. Nagrody otrzymały:

Maxim ZBIGNIEW KACZOR, MAKSYMILIANOWO – staroście towarzyszył Waldemar Ślebioda – szef Klubu Przedsiębiorców Powiatu Grodziskiego.

ABC Sklep Ogólnospożywczy WANDA GRZEŚKOWIAK, KAMIENIEC – staroście towarzyszył Tadeusz Pankowski – szef Powiatowego Zrzeszenia Handlu i Usług,

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo – Handlowe „STOLARZ” Sławomir Jokś, GRODZISK WIELKOPOLSKI– staroście towarzyszył Marek Łeske – cechmistrz Powiatowego Cechu M i Ś P

Firma FRANKIEWICZ JAROSŁAW FRANKIEWICZ, GRODZISK WIELKOPOLSKI – staroście towarzyszył Jerzy Kostrzewa – szef powiatowego oddziału WIR.

Dobre słowa w kierunku władz powiatu skierowali: europoseł Adam Szejneld, Posłowie na Sejm RP: Małgorzata Maria Janyska, Jakub Rutnicki, Killion Munyama, Krzysztof Łapński oraz Senator RP Jak Filip Libicki. Wypowiedzi zamknęła Zofia Salczyk – przewodnicząca Sejmiku Woj. Wielkopolskiego.

Cześć artystyczną wypełnił występ grupy Theatre Pawlowski, ze skrzypaczką Martą Jaśminą Pawłowską.
Absolwentka Royal Academy of Music w Londynie, którą ukończyła z wirtuozerską klasą mistrzowską (1st Class Performance) gdzie studiowała pod kierunkiem Prof. Ericha Gruenberga pracującego z zespołem „The Beatles” oraz wieloletniego koncertmistrza Królewskiej Orkiestry Symfonicznej w Londynie.
Laureatka m.in. I miejsca na Cavatina Intercollegiate Quartet Competition w Greenwich w Londynie, III miejsca na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych w Szanghaju, Chiny, III miejsca na Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Smyczkowych „Morningside Music Bridge” w Calgary, Kanada oraz wielu krajowych konkursów. Koncertowała w Holandii, Niemczech, Szwajcarii, Anglii, Walii, Kanadzie, Austrii, Chinach oraz w wielu miejscach Polski.
Z towarzyszeniem:
Jacka Winkiela – instrumenty klawiszowe
Michała Gajdy – akordeon
Filipa Postaremczaka – kontrabas
Maksymiliana Mińczykowskiego – perkusja
Koncert poprowadził:
Tomasz Jerzy Pawłowski
reżyser, aktor, dziennikarz. kabareciarz, konferansjer, pisarz, poeta, twórca tekstów piosenek.

Występ nagrodzono bisami na stojąco, a gospodarze imprezy podziękowali bukietem kwiatów.

Na zakończenie przewodnicząca Rady i starosta, przy lampce szampana, złożyli gościom życzenia i zaprosili do skosztowania okolicznościowego poczęstunku przygotowanego przez ZSP z Grodziska Wielkopolskiego.

Samorząd powiatowy składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji piątkowej uroczystości.

Starostwo w Grodzisku Wielkopolskim

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.