Woźniki – pożar

Woźniki - pożar 1

W sobotę 04.02.br. kilka minut przed godz. 13.00 dyżurny grodziskiej komendy przyjął telefoniczne zgłoszenie o pożarze poddasza budynku mieszkalnego w zabudowie szeregowej w miejscowości Woźniki. Na miejsce niezwłocznie zadysponowany został patrol dzielnicowych, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, oraz zorganizowali akcję ratunkową dla mieszkających w budynku lokatorów. Na miejsce zdarzenia przybyły zastępy z JRG Grodzisk Wlkp., OSP Grodzisk oraz OSP Granowo, które podjęły działania gaśnicze.

Woźniki - pożar 2

Funkcjonariusze na miejscu dopilnowali, aby wszystkie osoby, które zamieszkiwały w budynku wielorodzinnym (8 rodzin) opuściły swoje mieszkania, wynosząc z nich najbardziej wartościowe przedmioty tj. lodówki, telewizory, komputery itp. Natomiast działania strażaków polegały na zlokalizowaniu źródła ognia, częściowym rozebraniu podsufitki i ugaszeniu pożaru, który przestał się rozprzestrzeniać. Strażacy ratowali najbardziej wartościowe przedmioty z palącego się mieszkania.

Woźniki - pożar 3

Na miejsce pożaru przyjechał administrator budynku należącego do „Ptaszkowo” Spółdzielnia Mieszkaniowa os. Piaski w Grodzisku Wlkp. oraz Inspektor Nadzoru Budowlanego z Grodziska Wlkp., który po wstępnych oględzinach budynku nie dopuścił do użytkowania mieszkania na poddaszu oraz mieszkania bezpośrednio pod nim. Pożar powstał prawdopodobnie na skutek nieszczelności komina dymowego, od którego zapaliła się konstrukcja dachowa.

Korespondencja KPP Grodzisk Wlkp

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x