Wolsztyn, Grodzisk, Nowy Tomyśl. Konkurs „Policjant Ruchu Drogowego 2015”

Wolsztyn, Grodzisk, Nowy Tomyśl. Konkurs „Policjant Ruchu Drogowego 2015” 1

5 maja 2015 roku w Grodzisku Wielkopolskim odbył się międzypowiatowy finał konkursu „Policjant Ruchu Drogowego 2015”. W tegorocznej edycji zmierzyło się ze sobą 30 funkcjonariuszy z trzech sąsiadujących ze sobą powiatów: grodziskiego, wolsztyńskiego i nowotomyskiego. Stróże prawa mieli okazję sprawdzić się w poszczególnych konkurencjach. Konkurs wyłonił najlepszego policjanta ruchu drogowego w danym powiecie. Każdy ze zwycięzców będzie reprezentował swoją jednostkę w finale wojewódzkim.
Dzień rozpoczął się od testu z przepisów prawa o ruchu drogowym, wiedzy ogólno policyjnej, prawa karnego i wykroczeń. Następnie policjanci udali się na strzelnicę do miejscowości Zdrój. Tam funkcjonariusze sprawdzali się w umiejętnościach strzeleckich.

Swoją obecnością uroczystość konkursową zaszczycili: Starosta Grodziski – Mariusz Zgaiński, Zastępca Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego – Piotr Hojan, Starosta Wolsztyński – Janusz Frąckowiak oraz Wicestarosta Wolsztyński – Piotr Krajewski, Wicestarosta Nowotomyski – Tomasz Kuczyński. Z ramienia przedstawicieli policji przybyli: Komendant Powiatowy Policji w Grodzisku Wielkopolskim – insp. Dariusz Rusinek wraz z Zastępcą – kom. Krzysztofem Krawczykiem, Komendant Powiatowy Policji w Wolsztynie – insp. Zbigniew Drzymała, Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Tomyślu – mł. insp. Jarosław Żurek, Naczelnicy Wydziałów Ruchu Drogowego, Kierownicy, policjanci.
Po podsumowaniu wszystkich etapów wyłoniony został najlepszy policjant ruchu drogowego w poszczególnych powiatach:

najlepszym policjantem Ruchu Drogowego 2015 powiatu wolsztyńskiego został: mł. asp. Daniel Domagała
najlepszym policjantem Ruchu Drogowego 2015 powiatu nowotomyskiego został: mł. asp. Michał Kornosz
najlepszym policjantem Ruchu Drogowego 2015 powiatu grodziskiego został: sierż. Robert Brychcy
zwycięzca w konkurencji „TEST WIEDZY” – sierż. sztab. Paweł Feiffer z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu
zwycięzca w konkurencji „STRZELANIE SYTUACYJNE” – st. post. Paweł Szczygieł z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim
Zwycięzcy tego konkursu będą reprezentowali swój powiat w finale wojewódzkim, który odbędzie się jeszcze w maju tego roku. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x