Wolne media, wolni ludzie – to jedno z haseł przyniesionych przez około 100 protestujących w Grodzisku. Manifestacja była wyrazem niezgody na atak partii Jarosława Kaczyńskiego, na niezależne od władzy media, największą prywatną stację – TVN.

Ustawa tzw. Lex TVN została przyjęta m.in. głosami posła Pawła Kukiza i Łukasza Mejzy, z naruszeniem regulaminu Sejmu np. komisja opiniująca ustawę i poprawki powinna być zwołana na 3 dni pisemnie przed posiedzeniem. Została zwołana SMS – em i po ok. 3 godz. przegłosowana przez rządzącą większość.

            Tu nie chodzi  tylko o TVN, to atak rządzących na wolność mediów, ale też na wolność gospodarczą. To także wyraźny sygnał dla zagranicznych inwestorów…(..) – mówił organizator Jarosław Czetowicz. Dodając zakusy rządzących na odebranie prawa do informacji publiczne – obywatele zostaną pozbawieni swojego prawa kontroli władzy.

            Protestujący odnieśli się nie tylko do kwestii mediów. Poruszono kwestię szalejącej drożyzny i zadłużania się państwa w Chinach. Atakiem na stację z amerykańskim kapitałem w obliczu napiętej sytuacji na wschodzie Europy, odwracamy się od sojuszników. Przedsiębiorca jednoosobowej firmy tłumaczył zebranym jak promowany Polski Ład zmusza do zmiany formy opodatkowania. Nowe zasady de facto „okradają” samorządy z dochodów na rzecz budżetu centralnego. Mamy coraz mniej demokratyczne państwo i struktury.

Zebrani wznosili okrzyki – Wolne media, wolna Polska. Protest zakończył się odtworzeniem tzw. kolędy prezydenckiej.

            Ustawa Lex TVN zmusza właściciela do sprzedaży udziałów na rzecz podmiotu krajowego.  Oficjalnie w/g sejmowej większości, ustawa ma zapobiec ewentualnej koncentracji mediów z państw nieprzyjaznych np. Chin, Rosji.

A2M

3.7 9 głosów
Ocena artykułu


Telewizory do kupienia

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najlepiej oceniane
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze