Wojewódzki sukces razy 2!

Ogromny sukces osiągnęli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. E.Kwiatowskiego w Grodzisku Wielkopolskim w V edycji Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Marszałek Józef Piłsudski”.

Do etapu wojewódzkiego, który odbył się 3 marca zakwalifikowały się 2 drużyny reprezentujące ZSP, w składzie: Patryk Paczkowski z klasy ID i Marcin Lizak z klasy IC (opiekun drużyny: pani Wiesława Konieczna) oraz Patryk Krynojewski z klasy IB i Jakub Probst z klasy IB (opiekun drużyny pani Anna Budnik).

Po etapie wojewódzkim przyszedł czas na finał, który miał miejsce 17 marca w Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu. Wszyscy uczestnicy rozwiązywali indywidualnie test, który wyłonił 4 finałowe zespoły, wśród nich była drużyna ZSP. Patryk Paczkowski oraz Marcin Lizak przystąpili do ostatecznej rywalizacji.

Odpowiadali na bardzo trudne pytania dotyczące Józefa Piłsudskiego oraz osób z jego otoczenia. Finał okazał się być bardzo emocjonujący. Patryk i Marcin zajęli II miejsce w województwie. Ostateczne wyniki pokazały, że to nie koniec sukcesów. Patryk Krynojewski oraz Jakub Probst zajęli miejsce VI, co w skali województwa jest bardzo dużym osiągnięciem.

Organizatorzy przygotowali bogaty program konkursu. Uczniowie zwiedzili wnętrze Zamku i wysłuchali ciekawej opowieści przewodnika na temat jego historii.

CZYTAJ DALEJ:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *