Press "Enter" to skip to content
Starostwo Powiatowe w Grodzisku Wielkopolskim

Jest wniosek o wyznaczenie strefy wolnej od dymu papierosowego

Podczas posiedzenia Zarządu Powiatu pod koniec listopada wicestarosta Antoni Kłak nawiązał do spotkania z dnia 14.09.2016r. dotyczącego niepokojącego zachowania młodzieży na terenie przylegającym do Starostwa i Liceum Ogólnokształcącego.

W spotkaniu oprócz wicestarosty brali udział przedstawiciele Liceum Ogólnokształcącego (LO), Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych (ZSP), Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Gimnazjum i Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wlkp.

Tematem spotkania było niepokojące i bulwersujące zjawisko nagminnego palenia papierosów i zaśmiecania otoczenia przylegającego do Liceum i Starostwa przez młodzież pobliskich szkół, tj. ZSP, LO oraz Gimnazjum.

Zachowania te są demoralizujące dla pozostałej młodzieży i utrudniające mieszkańcom poruszanie się po chodniku. Nagminne palenie zanieczyszcza środowisko, naraża mieszkańców i młodzież niepalącą na bierne uczestnictwo w tym procederze – czytamy w protokole z posiedzenia Zarządu Powiatu.

Wicestarosta zapytał, czy w tej sprawie podjęto dalsze działania.

Zarząd po dyskusji postanowił zwrócić się do Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego z prośbą o wyznaczenie strefy wolnej od dymu papierosowego w obszarze ulicy Żwirki i Wigury oraz 3 Maja na odcinkach, przy których usytuowane są Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych oraz Grodziska Hala Sportowa.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Odnieś się w tym miejscu
Pokaz wszystkie komentarze