Krystyna Kurek drobiowe grodzisk

Włosi w Grodzisku

W ostatnim tygodniu września uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego gościli troje nauczycieli i 15 uczniów z włoskiej szkoły L.A. Muratori – San Carlo w Modenie.

Wizyta ta była efektem wymiany między szkołami. Przygotowany przez opiekunów Grażynę Skrzypczak i Alicję Brembor-Kubacką program pobytu był bardzo urozmaicony i pozwolił włoskim przyjaciołom poznać nie tylko szkołę, miasto, ale także Wielkopolskę. Podczas pobytu mieszkali w domach swoich gospodarzy poznając ich życie rodzinne oraz polskie obyczaje.

Wielu z nich po raz pierwszy jadło polskie pierogi, gołąbki, bigos czy krokiety. Włosi uczestniczyli też w imprezie integracyjnej pierwszoklasistów liceum, odwiedzili Parowozownię w Wolsztynie, zwiedzili Poznań z przewodnikiem, a w drodze powrotnej na lotnisko poznali zabytki Wrocławia.

Niesamowitą niespodziankę przygotowała dla włoskich uczniów Hanna Mańkowska wraz z grupą teatralną „Arlekin” wystawiając po raz 10-ty „Dziady” A. Mickiewicza w sali CK Rondo.

Podczas spotkania uczniowie z Włoch i Polski pracowali wspólnie nad projektem „Co sprawia, że Twoje miasto jest godne zobaczenia?” w języku niemieckim. Uczestnicząc w lekcjach poznali polski system szkolnictwa i mogli porównać go z włoskim.

To było miłych 7 dni, podczas których poznaliśmy się wzajemnie zawierając przyjaźnie na lata, obaliliśmy stereotypy oraz wykorzystaliśmy w praktyce umiejętności językowe. Projekt ten nie mógłby być zrealizowany gdyby nie zaangażowanie rodzin naszych uczniów oraz wsparcie sponsorów – z tego miejsca serdecznie dziękujemy. Pełni wrażeń czekamy na kolejną edycję naszej wymiany.

GALERIA ZDJĘĆ

Wybrane dla Ciebie

Autor: PGO24