Wizyta przedstawicieli niemieckiego powiatu Lahn-Dill

Wizyta przedstawicieli niemieckiego powiatu Lahn-Dill 1

Od środy 4 października do soboty 7 października 2017 r. gośćmi samorządu Powiatu Grodziskiego była grupa samorządowców z niemieckiego Powiatu Lahn-Dill w Hesji w osobach: Wolfgang Schuster (Starosta Powiatu), Heinz Schreiber (Członek Zarządu), Elizabeth Müller (Przewodnicząca Rady Powiatu), Martin Interbank (Dyrektor szkoły Wilhelm-von-Oranien), Paul Sajon (tłumacz i nauczyciel ze szkoły Wilhelm-von-Oranien) oraz Birgit Klein (pracownik promocji).

W czwartek 5 października goście z Niemiec na czele z tamtejszym Starostą – Wolfgangiem Schusterem w towarzystwie Starosty Grodziskiego Mariusza Zgaińskiego i Członka Zarządu Sławomira Górnego spotkali się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Wielkopolskim z funkcjonariuszami grodziskiej PSP.

Wizyta była okazją do zapoznania się z polskimi standardami działania w sytuacjach zagrożenia. Strażacy opowiedzieli m.in. o zagrożeniach występujących na terenie Powiatu Grodziskiego, sposobach reagowania oraz zaprezentowali sprzęt jakim dysponuje grodziska jednostka PSP.

Kliknij prawa strzałkę, aby przeglądać galerię
Wizyta partnerska z niemieckiego Powiatu Lahn-Dill

Zdjęcia: Starostwo powiatowe w Grodzisku Wielkopolskim

Następnie goście zwiedzili zakład produkcyjny grodziskiego Browaru, w którym przedstawiona została historia jego powstania i tradycja ważenia piwa. Goście z Niemiec mogli przyjrzeć się z bliska jak wyglądają procesy produkcji piwa.

Po południu przedstawiciele partnerskiego Powiatu zwiedzili Muzeum Ziemi Grodziskiej, w którym zapoznali się nie tylko z historią miasta i regionu ale także z eksponatami archeologicznymi, etnograficznymi, militarnymi i piwowarskimi.

Następnego dnia delegacja udała się do Gniezna – pierwszej stolicy Polski, gdzie zwiedziła Katedrę Gnieźnieńską oraz Muzeum Początków Państwa Polskiego.

W sobotę, 7 października goście uczestniczyli w uroczystych obchodach Jubileuszu 90-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Grodzisku Wielkopolskim. Był to także dzień kończący wizytę.

Wspólne spotkanie przedstawicieli obu partnerskich Powiatów było okazją do wymiany doświadczeń, zapoznania delegatów z historią i tradycjami Ziemi Grodziskiej a także zapoznania z pracą służb i jednostek organizacyjnych naszego Powiatu oraz określenia planów na współpracę w roku 2018.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x