Wizyta młodzieży z Litwy

Wizyta młodzieży z Litwy 1

Po raz drugi uczniowie Liceum Ogólnokształcącego oraz Gimnazjum w Grodzisku Wielkopolskim goślili młodzież z Litwy.
W poniedziałek 29 września, uczniowie ze szkoły Ausra, Vabalkanis i Saule w Birzai, wraz z nauczycielkami, Ritą Vingilite i Astą Vaitekuniene przyjechali do Grodziska Wielkopolskiego.

Wizyta stanowiła kontynuację kontaktów ze szkołami z Birzai, które jest miastem partnerskim Grodziska. Młodzież wspólnie zastanawiała się także nad korzyściami wynikającymi z przynależności do Unii Europejskiej.

30 września, po powitaniu w liceum, odbyła się prezentacja „ Young poeple in the EU – benefits and prospects for subsequent years”, przygotowana przez uczniów klasy Ia i IIc naszego LO – Ewę Majcherek, Annę Chróścik, Adama Kozę, Agnieszkę Baranowską, Zuzannę Stachowską i Annę Hulalka.

W trakcie zwiedzania Poznania i wizyty w Termach Maltańskich, zwiedzania parowozowni i Wolsztyna, przejażdżki drezynami na trasie Lulin-Plastowo młodzież z obu krajów miała okazję do integracji i doskonalenia posługiwania się językiem angielskim. Było też pieczenie kiełbasek na ognisku i zawody strzeleckie o Puchar Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego na strzelnicy w Zdroju.

Goście z Litwy zakończyli wizytę w piątek 03 października. Na uroczystej kolacji w CK Rondo, zorganizowanej wspólnie dla młodzieży i grupy seniorów z Litwy, zostali serdecznie pożegnani przez burmistrza Henryka Szymańskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej Marka Kineckiego oraz zastępcę burmistrza Honoratę Kozłowską. Później nastąpiły bardzo długie i emocjonujące pożegnania indywidualne.

Młodzież i nauczyciele liceum i gimnazjum w Grodzisku Wielkopolskim dziękują władzom Grodziska Wielkopolskiego za umożliwienie wzięcia udziału w wymianie.

Na podstawie korespondencji z LO Grodzisk Wlkp.

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x