Wilkowo Polskie: ksiądz na kwarantannie, kościół zamknięty

Wilkowo Polskie: ksiądz na kwarantannie, kościół zamknięty 1

“Od dnia 07 maja do 19 maja zostałem objęty kwarantanną ochronną z powodu kontaktu z osobą z wynikiem pozytywnym na koronawirusa. Wszelkie kontakty na probostwie zostają zawieszone. Kościół w tym okresie będzie zamknięty i nie będą odprawiane Msze św. i inne nabożeństwa.”

-poinformował ks. proboszcz Marek Smulski

Intencje mszalne przyjęte na ten czas będą odprawiane na probostwie. Intencje zarezerwowane i ofiary na daninę diecezjalną i sprzątanie kościoła można wrzucać do skrzynki pocztowej przy probostwie. Po wyjęciu korespondencji skrzynka będzie dezynfekowana.

-poinformował parafian proboszcz

Kwarantanna ma związek z wydarzeniami opisywanymi niżej:

U czterech kleryków Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu zdiagnozowano bezobjawowy przebieg zakażenia koronawirusem. W wydanym na stronie internetowej seminarium oświadczeniu rektor ks. Marcin Głowiński poprosił o modlitwę w intencji wspólnoty.

We wtorek, po 1,5 miesięcznej przerwie, alumni powrócili z własnych domów do Seminarium, by kontynuować formację. Tego samego dnia, w ramach działań prewencyjnych, wszyscy zostali poddani badaniom na obecność koronawirusa. Jak poinformował rektor seminarium ks. Marcin Głowiński w 4 przypadkach zdiagnozowano bezobjawowy przebieg zakażenia.

“Zgodnie z obowiązującymi procedurami, wykryte przypadki zgłoszone zostały do poznańskiego Sanepidu. Ten przeanalizował wdrożone przez Seminarium procedury postępowania i wydał pozytywną opinię. Jednocześnie zalecił kwarantannę w stosunku do pozostałych osób. Po 7 dniach, u wszystkich osób poddanych kwarantannie, wykonane zostaną ponownie testy diagnostyczne, na podstawie których będą podjęte dalsze procedury postępowania” – napisał ks. Głowiński.

Sanepid wysoko ocenił procedury zastosowane przez instytucje kościelne.Kwarantanną zostali objęci również księża kilku parafii: św. Rodziny w Poznaniu, św. Andrzeja Boboli w Poznaniu, św. Jadwigi w Wilkowie Polskim, NMP Wniebowziętej w Śmiglu i św. Michała Archanioła w Kwilczu. U żadnego z księży objętych kwarantanną nie stwierdzono zakażenia koronawirusem. Kwarantanna ma charakter profilaktyczny i ma związek z kontaktem z inną osobą, u której stwierdzono COVID-19.

-poinformowała Archidiecezja Poznańska

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x