WIETNAM SŁODKO – GORZKI

odszkodowania_grodzisk

Grodziska Biblioteka Publiczna zaprasza w dniu 6 listopada o godz. 18.00 na spotkanie z podróżniczego cyklu „Gdzie oczy poniosą…”. Tym razem naszym gościem będzie Andrzej Meller – dziennikarz, pisarz i podróżnik. 

Przeniesiemy się na drugą półkulę i odwiedzimy „Wietnam słodko – gorzki”. Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa fotografii wykonanych przez autora podczas kilkuletniego pobytu w tym kraju. Będzie także można nabyć ostatnią książkę autora pt. „Czołem, nie ma hien. Wietnam, jakiego nie znacie”, oczywiście z autografem autora. Odbiór bezpłatnych wejściówek w bibliotece przy ul. Kolejowej 12.

Andrzej Meller – dziennikarz, pisarz i podróżnik, stały współpracownik Tygodnika Powszechnego, dla którego relacjonował m.in. wojnę w Osetii Południowej (2008) oraz wojnę domową w Libii (2011). Publikował również m.in. w magazynach National Geographic Polska i Kontynenty. W 2015 był prezenterem serialu dokumentalnego „Prepersi – gotowi na wszystko”, emitowanego na antenie Fokus TV. Jest synem dyplomaty Stefana Mellera, ministra spraw zagranicznych w latach 2005–2006, oraz młodszym bratem dziennikarza i prezentera telewizyjnego Marcina Mellera.

Jest autorem trzech reporterskich książek: Miraż. Trzy lata w Azji (2011), Zenga zenga, czyli jak szczury zjadły króla Afryki (2012) oraz „Czołem, nie ma hien. Wietnam, jakiego nie znacie” (2016), która będzie tematem naszego spotkania. W książce Wietnam – „Światowa mekka outsiderów, ludzi szukających schronienia przed prawem i kapitalizmem. Komunistyczne państwo okadzone marihuaną, w którym dobry biznes można zrobić na szkole kitesurfingu albo na domu publicznym. Wietnam to kraj, w którym na powojennych zgliszczach wyrosło mozaikowe, pełne paradoksów społeczeństwo. To tu Wschód spotyka Zachód, socjalistyczna władza brata się z wielkimi koncernami, a syn amerykańskiego żołnierza oddaje serce wietnamskiej prostytutce”.

źródło opisu i okładki: www.znak.com.pl

Darmowa aplikacja na androida. Aktualne informacje i komentarze z PGO24 na Twoim smartfonie.Aplikacja PGO24

Polub PGO24 na Facebooku, aby być na bieżąco!

Więcej filmów z PGO24