Wielobój Sprawnościowy Sześciolatków

W Szkole Podstawowej im. Andrzeja Grubby w Kąkolewie odbył się Wielobój Sprawnościowy Sześciolatków.

W zawodach sportowych, którym towarzyszyło hasło: „Bądźmy zdrowi – wiemy, więc działamy!” wzięły udział drużyny sześciolatków z gminy Grodzisk Wielkopolski reprezentujące: Szkołę Podstawową nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Grodzisku Wlkp., Szkołę Podstawową nr 4 w Grodzisku Wlkp., Szkołę Podstawową w Grąblewie, Zespół Szkół  im. Jana Pawła II w Ptaszkowie, Szkołę Podstawową w Słocinie oraz Szkołę Podstawową  im. Andrzeja Grubby w Kąkolewie.

W wielu konkurencjach dzieci mogły sprawdzić swoje możliwości i umiejętności – biegały, skakały, liczyły, rozpoznawały figury geometryczne, toczyły piłki, czworakowały, a także rysowały ilustracje do ulubionych bajek. Współzawodnictwo odbywało się w atmosferze zabawy i zasad fair play. W przerwach między konkurencjami dzieci i ich opiekunowie uczestniczyli w zabawach integracyjnych przy muzyce, które wszystkim sprawiły wiele radości.

Drużyny zostały nagrodzone dyplomami i upominkami. Obecny na zawodach Rafał Sikorski Dyrektor ZEASu w Grodzisku Wielkopolskim w imieniu Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego oraz własnym pogratulował zwycięzcom oraz wszystkim zawodnikom osiągniętych wyników.

UM Grodzisk Wlkp.

Wybrane dla Ciebie