Wielkie otwarcie za pół roku

Wielkie otwarcie za pół roku 1

Pierwszy etap budowy nowej siedziby grodziskiego Inspektoratu ZUS przy ul. Żwirowej za nami. Inwestycja ta będzie kosztować docelowo blisko 2,5 mln złotych. Pieniądze pochodzą z budżetu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Przetarg rozstrzygnięto na początku 2014 r. Wykonawcą jest Firma Handlowo Usługową Małgorzata Odważna z Kamieńca. Podpisanie umowy nastąpiło 19 marca 2014 r. Wykonawca ma 330 dni na zakończenie robót budowlanych, tj. do 12 lutego 2015 r.

Nowa siedziba grodziskiego ZUSu to budynek o powierzchni użytkowej 484 m2 oraz parking dla jedenastu pojazdów, w tym dwa miejsca dla osób z ograniczoną sprawnością.

Wzniesienie budynku do stanu surowego i zawieszenie na nim tzw. wieńca stało się 9 września okazją do spotkania urzędników samorządowych powiatu i gminy oraz przedstawicieli Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i wykonawców. Zdjęcia z wizyty na budowie ZUSu można już oglądać na stronie internetowej starostwa.

Powiat grodziski reprezentował podczas spotkania starosta grodziski Mariusz Zgaiński, gminę Grodzisk Wielkopolski burmistrz Henryk Szymański oraz sekretarz Jan Koza. Do obowiązków urzędników samorządowych należało wydanie decyzji umożliwiających budowę.

Poza kierownikiem grodziskiego inspektoratu Teresą Pawliczak obecna była dyrektor Maria Nowak z I Oddziału ZUS w Poznaniu, któremu grodziska placówka podlega oraz zastępca dyrektora Oddziału ds. Administracyjno-Technicznych Rafał Kwiatkowski.

Z centrali ZUS przybyli: członek Zarządu powołany do nadzorowania Pionu Administracyjnego i Zamówień Publicznych, wiceprezes Michał Jonczyński i dyrektor Departamentu Zarządzania Nieruchomościami Andrzej Kierwiński. W podsumowaniu zakończonego etapu prac wzięli także udział przedstawiciele wykonawcy.

Podczas spotkania, dyrektor Maria Nowak podziękowała za pomoc w realizacji inwestycji staroście Mariuszowi Zgaińskiemu, a także burmistrzowi Henrykowi Szymańskiemu. Jak podkreśliła, długo oczekiwana inwestycja w Grodzisku Wielkopolskim była możliwa dzięki obecnemu na spotkaniu kierownictwu centrali ZUS, które zabezpieczyło na ten cel środki w budżecie.

Starosta grodziski powiedział, że w jego opinii to jedna z najważniejszych inwestycji w ostatnim czasie; podpis pod dokumentacją jej dotyczącą był pierwszym, który złożył jako startosta, rozpoczynając swoją kadencję.

Otwarcie nowej siedziby Inspektoratu jest zaplanowane na wiosnę 2015 roku.

Fot. Starostwo Powiatowe

0 0 głosuj
Ocena artykułu

Rozwój lokalnych mediów potrzebuje finansowania, Twoje wpłaty czynią nas niezależnymi i samowystarczalnymi. Dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie

Opublikował: PGO24

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaz wszystkie komentarze
0
Co o tym myślisz? Prosimy o komentarz.x
()
x